Munkaerőpiaci fordulatra az idén nem lehet számítani, ugyanis egyfajta korrekció és stagnálás látszik a területen. A szakemberhiányt főként a termelő és gyártó szektor, a feldolgozóipar, a logisztika, az egészségügy, az informatika, valamint az oktatás érezheti meg – mondta a Világgazdaságnak Juhász Csongor, a Prohuman ügyvezető igazgatója. Szerinte,
míg két-három évvel ezelőtt inkább a nagyvállalatokat sújtotta a hiány, mára a kis- és középvállalkozásoknál is megnőtt a betöltetlen álláshelyek száma, amivel a munkaerő-probléma általánossá vált Magyarországon.
A szakemberhiányban leginkább érintett szektorok köre már két-három évvel ezelőtt is az ideihez hasonlóan alakult, de akkor egyetlen állásra tíz jelentkező érkezett, manapság viszont előfordul, hogy tíz állásra jelentkezik egy ember – magyarázta a szakember.
Tavaly sokszor lehetett hallani, hogy a munkaerő-deficit főként a technikai és műszaki területeket érinti, amit az autóipar teljesítményének globális visszaesése, a Brexit körüli bizonytalanság, illetve az Amerika és Kína között zajló kereskedelmi háború súlyosbított.
Egyes piaci hírek szerint az IT-terület munkaerőhiánya kezd csillapodni, ám a Reed Specialist Recruitment Hungary munkaerő-közvetítő ezt nem tapasztalja
– közölte lapunkkal Cséke Rita, a londoni székhelyű cég magyar leányvállalatának igazgatója. Szerinte
továbbra is hatalmas igény és keresletet mutatkozik a tapasztalt szakemberek, például a több nyelven beszélő ügyfélszolgálatos kollégák, az üzleti vagy a könyvelő és pénzügyi folyamatokat támogató szakemberek iránt.
A tudást a cégek hajlandók is megfizetni, a bérek területén viszont vegyes a kép, előfordulnak kiugró szegmensek.
Béremelések szinte minden területen előfordultak az elmúlt időszakban, a mértékük átlagosan 8-12 százalékot ért el
– hangsúlyozta Juhász Csongor.
A teljes cikket a Világgazdaság pénteki számában olvashatja!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.