A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagállamaiban áprilisban 0,9 százalékra lassult a fogyasztói árak éves növekedési üteme a márciusi 1,7 százalékról a februári 2,3 százalékról.
Ebben döntő szerepe volt annak, hogy az energiaárak 2015 szeptembere óta legnagobb mértékben, 12,2 százalékkal estek a márciusi 3,7 százalékos csökkenés után. Februárban az energiaárak még 2,3 százalékkal nőttek.
Eközben
az élelmiszerárak 2012 januárja óta legjelentősebebben, 4,2 százalékkal nőttek áprilisban a márciusi 2,4 százalékos emelkedést követően.
Az OECD-ben az élelemiszer- és energiárak nélküli áprilisi infláció 1,6 százalék volt, 2014 februárja óta a legalacsonyabb. Márciusban még 2,1 százalék inflációt mértek.
Az OECD honlapjára felkerült adatok szerint a 19 legnagyobb gazdaságú országot és az Európai Uniót tömörítő G20-csoportban, amely a világ gazdasági termelésének csaknem 85 százalékát adja,
éves összevetésben 2,4 százalékkal nőttek a fogyasztói árak áprilisban a márciusi 3,2 százalék és a februári 3,8 százalék után.
Az euróövezetben a márciusi 0,7 százalékról áprilisban 0,3 százalékra, az EU egészében pedig 1,1 százalékról 0,6 százalékra lassult a fogyasztói árak növekedése éves összevetésben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.