A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagállamaiban májusban 0,7 százalékra lassult a fogyasztói árak éves növekedési üteme az áprilisi 0,9 százalékról; márciusban 1,7 százalékos, februárban 2,3 százalékos volt az infláció.
A mérséklődésben döntő szerepe volt annak, hogy az energiaárak 2009 szeptembere óta a legnagyobb mértékben, 13,4 százalékkal estek az áprilisi 12,2 százalékos csökkenés után.
Eközben az élelmiszerárak 2011 decembere óta a legjelentősebben, 4,5 százalékkal nőttek májusban az áprilisi 4,2 százalékos emelkedést követően.
Az OECD-tagországokban az élelmiszer- és energiaárak nélkül számolt májusi infláció 1,6 százalék volt, 2014 februárja óta a legalacsonyabb, és megegyezett az áprilisival.
Az OECD honlapjára felkerült adatok szerint a 19 legnagyobb gazdaságú országot és az Európai Uniót tömörítő G20-csoportban, amely a világ gazdasági termelésének csaknem 85 százalékát adja, éves összevetésben 2,1 százalékkal nőttek a fogyasztói árak májusban az áprilisi 2,4 százalék után.
Az euróövezetben az áprilisi 0,3 százalékról májusban 0,1 százalékra lassult a fogyasztói árak növekedése éves összevetésben, az élelmiszer- és energiaárak nélkül számítva a májusi infláció az áprilisival megegyező, 0,9 százalék volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.