Folyamatosak a gazdaság élénkítéséről és a munkahelyek védelméről zajló tárgyalások az amerikai kormányzat és a kongresszus demokrata vezetői között, de egyelőre túl messze vannak egymástól az álláspontok. A helyzetet nehezíti, hogy maguk a republikánus törvényhozók sem tudnak minden kérdésben dűlőre jutni a Fehér Házzal, ezért szakértők szerint akár a jövő hónapig is elhúzódhatnak az egyeztetések.
A republikánusok ezt ellenzik, mert a megemelt segély szerintük nem ösztönöz munkakeresésre, hiszen sokan több pénzt kapnak így, mint amikor dolgoztak – ami igaz is. A Chicagói Egyetem felmérése szerint
az érintettek kétharmada „keres” most többet, 20 százalékuk egyenesen a korábbi fizetésének a dupláját kapja.
Azt viszont egyre több kutatás igazolja, hogy a magasabb összegű segély nem fogja vissza a munkavállalási kedvet, és nem nehezíti a munkaadók számára, hogy alkalmazottakat találjanak. Éppen ellenkezőleg,
a program kifutása még súlyosabb károkat okozhat az amerikai gazdaságnak, hiszen a fogyasztás adja a GDP 70 százalékát.
A segélypótlékot ugyanis az amerikaiak elköltötték, ezzel pénzt pumpáltak a gazdaságba, és hozzájárultak, hogy ne vesszenek el újabb munkahelyek.
A teljes cikket a Világgazdaság szerdai számában olvashatja!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.