A NAV 2019-es adatai alapján 304,830 magánszemély vallott be tőkejövedelmet (pl.: osztalékból, árfolyamnyereségből, tartós befektetésből stb. származó jövedelmet). A tőkejövedelmek közel fele Budapesten (34%) és Pest megyében (15%) keletkezett. Szintén magas volt a súlya Bács-Kiskun megyének (6,8%), míg Nógrád megyének egyedüliként volt 1% alatti (0,6%) részesedése a Gazdaságkutató Zrt. összesítése alapján.
A „tőkések” országos megoszlása négy megyében volt öt százalék körüli:
Budapesten és a megyei jogú városokban él a „tőkések” legnagyobb része, 45%-a,
és az összes tőkejövedelem több mint felét (55%-át) is itt vallották be. Az egy „tőkésre” jutó bevallott tőkejövedelem a fővárosban kiugróan magas volt, itt átlagosan 8,2 millió forint tőkejövedelmet vallottak be fejenként. A fővároson belül, nem meglepő módon, a XII., a II., és az I. kerületben volt a legmagasabb az érték (16,7, 15,7 és 10,9 millió Ft/fő) A megyei jogú városokban ez a szám átlagosan 5 millió forint volt. A megyei jogú várok között magas volt az egy bevallóra jutó átlagos tőkejövedelem (pl. Győrben 6,9, Kecskeméten 5,9, Érden, Székesfehérváron és Debrecenben 5,5 millió forint). A legalacsonyabb érték Salgótarjánban született (átlagosan 2 millió forint). A legmagasabb egy bevallóra jutó tőkejövedelmet Felcsút községben vallották be (472,4 millió forint), s ez összesen 30,7 milliárd forintnyi tőkejövedelmet jelent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.