BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Béremelést vár a dolgozók jelentős része

Tizenegy százalék az emelés mértékétől teszi függővé a maradást.

A munkavállalók fizetési várakozásait és munkahelyváltási hajlandóságát mérte fel 2020. december 1-31. között a HR Portál. Az online kérdőívet összesen 432-en töltötték ki. A munkavállalók közel kétharmada béremeléssel kalkulál, 11 százalék az emelés mértékétől teszi függővé a maradást.

A koronavírus-helyzet munkaadói kezelésével 55 százalék elégedett maradéktalanul.

Fotó: Getty Images

A fizetési és karriertrendekről szóló kérdőív első kérdésében 2020-as saját fizetésük változásáról nyilatkoztak a résztvevők.

A válaszokból érezhető a koronavírusválság hatása. A kitöltők 47 százalékának nem emelkedett a fizetése a tavalyi évben: ebből 13,8 százaléknak csökkent, 33,2 százaléknak nem változott. 5 százalékos vagy afeletti béremelkedésről pedig alig minden harmadik válaszadó (30 százalék) számolt be. 5 százalék nyilatkozott arról, hogy elveszítette állását.

Fotó: HR Portál

Csak a munkavállalók alig fele elégedett munkahelyével

A 2021-es fizetési várakozásoknál már óvatos optimizmus látszik:

30,8 százalék szerint nem változik a bére, 6,1 százalék szerint csökkenni fog. A többiek (64 százalék) béremeléssel kalkulálnak, ebből 32,7 százalék 5 százalék vagy annál magasabb bérnövekménnyel.

Tervez-e 2021-ben munkahelyváltást? – szól a harmadik kérdés. Itt 47,5 százalék válaszolta azt, hogy nem, mert jól érzi magát a munkahelyén. 17 százalék aktívan keres állást, míg 23,9 százalék szeretne váltani, de még nem kezdett el aktívan állást keresni.

A dolgozók ötöde úgy váltana, hogy nem kérne magasabb fizetést

Mennyi lenne az a százalék, amiért már új munkahelyen folytatná?

Itt közel minden második válaszadó (46,7 százalék) a több mint 20 százalék opciót jelölte meg. Érdekesség, hogy 5,8 százalék annyira elégedetlen mostani munkahelyével, hogy kevesebb pénzért is jönne, míg 16,5 százalék ugyanannyi pénzért dolgozna máshol, ha ott jobban érezné magát.

A kérdőív készítői megkérdezték azt is, miként kezeli a munkaadó dolgozói szemmel a vírushelyzetet. Itt 13 százalék várna több egészségmegőrző intézkedést, 11,8 százalék a kommunikációval elégedetlen. Csak 6 százalék mondta azt, hogy túl sok és túl szigorú intézkedések vannak érvényben munkaadójánál.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.