BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Régiónként változó az álláskeresők aránya

Ahol korábban is magas volt a munkanélküliek aránya, ott jó eséllyel továbbra is magas maradt a munkanélküliség szintje.

A települések 3 százalékán 20 százalék feletti, míg ötödén 10 százalékot meghaladó volt a munkanélküliség 2020 végén.

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai szerint Magyarországon a nyilvántartott álláskeresők (korábban: regisztrált munkanélküliek) száma 290 ezer fő volt 2020 decemberében, ami a munkavállalási korú népesség 5 százaléka, a lakónépesség 3 százaléka és a gazdaságilag aktívak 6 százaléka. Mindez a közmunka program ellenére.

81 ezer fő, több mint 1 éve keresett állást sikertelenül.

Az észak-keleti és a dél-nyugati régiókban volt a legmagasabb a nyilvántartott álláskeresők munkavállalási korú népességen belüli aránya.

Fotó: MTI/Rosta Tibor

A megyék között is jelentős volt az eltérés, munkavállalási korú népességen belül a legtöbb álláskereső, Nógrád, Borsod-Abaúj-Zemplén (9-9 százalék), Szabolcs-Szatmár-Bereg és Somogy (7-7 százalék) megyében volt, míg Győr-Moson-Sopron megyében és Budapesten (2-2 százalék) volt a legkisebb az arányuk. 10 százalékot meghaladó ez az arány 673 településen, míg a 20 százalékot is meghaladja 91 településen.

A nyilvántartott álláskeresők számának csökkenése 2009 és 2020 között (százalék), Forrás: NSZF adatok alapján GKI számítás

2009-ben, a világválságot követő évben 604 ezerre nőtt a nyilvántartott álláskeresők száma, ami 2020-ra 52 százalékkal csökkent. Átlag alatti volt a munkanélküliség csökkenése Pest, Nógrád, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Borsod-Abaúj-Zemplén, valamint Baranya és Somogy megye sok településén.

Így ahol korábban is magas volt a munkanélküliek aránya, ott jó eséllyel továbbra is magas maradt a munkanélküliség szintje.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.