A hétvégi vihar pusztítása után a legtöbb kárbejelentés Budapestről, valamint Pest, Baranya és Bács-Kiskun megyékből érkezett: beázás és felhőszakadás által okozott károkkal jelentkeztek a legtöbb esetben, de gyakoriak voltak a villámcsapás okozta bejelentések is. A hétvégi viharok miatt 13 óráig összesen 720 bejelentés érkezett az Aegon Magyarország Zrt.-hez – tájékoztatta a VG-t Drevenka Edit, a biztosító PR igazgatója. Az ügyfelek által becsült kárösszeg 150 millió forint volt.
Júliusban nem ez volt az első vihar, a Generali-hoz a július 9-e óta tartó időszakban összesen 5500 bejelentés érkezett mintegy 1,5 milliárd forintnyi értékben. Budapest mellett Debrecen is felkerült a dobogóra a károk számát tekintve, ami aggodalomra ad okot Szikszai József, a Generali Biztosító kárrendezési igazgatója szerint:
a kárbejelentési statisztikákból is egyértelműen látszik, hogy a heves viharok egyre gyakoribbak és kiszámíthatatlanabbak, fenyegetik az értékeinket, otthonainkat, és a mezőgazdaság számára is komoly veszteségeket okoznak.
A biztosító szerint az előző években hozzájuk beérkezett, természeti jelenségekhez kapcsolódó bejelentések száma folyamatosan 10 ezer körül volt: 2019-ben és 2020-ban 900, illetve 700 millió forint fölé emelkedett a viharkárok utáni kifizetések összege.
A hétvégi károk felszámolásán folyamatosan dolgoztak a katasztrófavédelem munkatársai. Az erős szél ágakat tört le és fákat döntött ki, amelyek utakra, házakra, elektromos vezetékekre dőltek, míg máshol a felgyülemlett esővíz okozott gondot
– közölte Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője. A legtöbb hívást Budapesten és Pest megyében kapták a katasztrófavédelem egységei, ahol rengeteg pincét öntött el a víz a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék miatt. Ezért mintegy ötven helyszínre riasztották őket garázsok, alagsorok kiszivattyúzásához.
Bár a 70 százalék feletti magyarországi lakásbiztosítási penetráció megfelel a nemzetközi átlagnak, a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) már tavaly felhívta a figyelmet arra, hogy az egyre kiszámíthatatlanabb időjárás egyre nagyobb károkat okoz. Míg 2019-ben a biztosítók egész éves kifizetése 5 milliárd forint volt, ezt az összeget 2020-ban már júniusra elérték a viharkárok.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.