Rámutatott: a Széchenyi Kártya Program azt a banki aggályt, hogy a kisvállalkozások túl kockázatosak, egy állami viszontgaranciával jelentősen fel tudta oldani és az indulásnál 70, később 80, most a válságban pedig 90 százalékos állami garancia áll mögötte, amivel jelentősen csökken a bankok által viselt kockázat. A vállalkozások a Széchenyi Kártya Program kiemelt állami kamat- és díjtámogatásával jelentősen olcsóbban, akár 0 százalék körül juthatnak hitelhez, sőt, a hosszútávú hiteleknél sem haladja meg a kamatok mértéke a 0,5 százalékot.
Ez az árazás fix kamaton a teljes, akár 10 éves futamidőn keresztül érvényes.
A vezérigazgató jelezte: manapság a kiszámíthatóság és a hosszú távú tervezhetőség kifejezetten vágyott és hangsúlyos vállalkozói szempontok. A Széchenyi Kártya Program Go!-ban a hazai kereskedelmi bankok adják a forrást, ők pedig megkeresik a vállalkozásokat, amelyekkel közösen megvizsgálják, hogy az igénylési feltételeknek megfelelnek-e. A folyamatot, azaz az adminisztrációt, a dokumentációk beszerzését, feldolgozását, a hiteligénylés teljes lebonyolítását, az általuk kínált hitelek közötti eligazodásban való segítséget a valós igénynek megfelelően a KAVOSZ biztosítja.
Krisán László kiemelte: a 2020-as válság egyértelműen igazolta, hogy
válságban a programot különösen jól lehet alkalmazni és a projekt gyorsan, öntanuló módon tud igazodni az aktuális helyzetekhez.
A válság alatt a gazdaságvédelmi akcióterv mikro- és kisvállalkozói hitelágaként, pillanatok alatt létrehozták a krízis-konstrukciókat, amelyek fontos szerepet töltöttek be a vállalkozások likviditásának megőrzésében. A vezérigazgató szerint bármely felelős kormányzat akkor jár el helyesen, ha érzékenyen követve a válság menetét és mozgását, minden olyan eszközt, ami egyáltalán fellelhető a pénzügyi eszköztárban, jó ütem- és arányérzékkel használ fel a gazdaság megmentése érdekében. Úgy vélte: az általa sokszor emlegetett eszközcsoport, a TTHPG, azaz a támogatás-tőke-hitel-pályázat-garancia az, amelyeket vagy önmagában használva vagy kombinációban vegyítve lehet válaszként adni egy komoly gazdasági vészhelyzetre.
Jelezte: a Széchenyi Kártya GO! Programban (SZKP GO!) ágazatra kidolgozott hitelük is van, a turisztikai szektor vállalkozásai, ideértve a vendéglátásban, turizmusban, a szórakoztató és a kreatíviparban működő cégeket, teljesen kamat-, díj-, és költségmentes, Széchenyi Turisztikai Kártya GO!-t vehetnek fel maximum 250 millió forint felső határig, akár 3 éves futamidőre.
Az SZKP GO!-ban rövidesen elindul a Széchenyi Lízing Program, amelyben nem a bankok, hanem a lízingtársaságok lesznek a partnereik.
Az új, 2021/2027-es uniós költségvetési ciklus pályázataihoz pedig megújították az egyik korábbi terméküket, az uniós támogatásokhoz felvehető Széchenyi Kártya Önerő Kiegészítő Hitelt. A megújított hitelükkel az önerő biztosítására is kaphat forrást a vállalkozás – mondta Krisán László.
Az interjú teljes terjedelmében a Figyelő legfrissebb számában olvasható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.