A NAV adatai szerint a vendéglátóhelyektől származó bevétel 2021. január–december között 1030,7 milliárd forint volt, ami 25,9 százalékkal több, mint a 2020-ban (819 milliárd), és csak 2,6 százalékkal kevesebb, mint 2019-ben (1058 milliárd) – közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ), amelynek értékelése szerint a vendéglátás kiemelkedő évet zárt tavaly, amikor az ágazat adta az összes online kasszabevétel 7,8 százalékát.
A bevételek 33,8 százaléka Budapesthez köthető, de kiemelkedő volt még Pest (9,7), Győr-Moson-Sopron (5,1) és Veszprém (4,6) megye,
járási szinten pedig Budapesten kívül a Debreceni és a Szegedi járásban realizálódott a legnagyobb forgalom. Ami a fajlagos bevételeket illeti, a legsikeresebben működő egységek Budapesten és annak vonzáskörzetében találhatók (Budakeszi, Dunakeszi, Tatabánya).
A turisztikai térségeket tekintve Budapest környéke hozta a legkiugróbb eredményeket év elején, ami a nyár elmúltával is magas szinten maradt. A Balatonnál leginkább a nyári hónapokat jellemezte kiemelkedő teljesítmény, míg májushoz képest év végén a Sopron–Fertő, a Győr–Pannonhalma térségben, illetve Debrecen és térségében mérték a legnagyobb emelkedést.
Budapest vendéglátásból származó bevétele tavaly 347 milliárd forintot tett ki, ami 2020-hoz viszonyítva 28,4 százalékos bővülés.
Az adatokból az is kirajzolódik, hogy szeptember óta a havi eredmények szinte megegyeznek a 2019-es értékekkel. Budapest szerepe az országos vendéglátásban kezd visszaállni a korábbi szintre, s a nemzetközi forgalom élénkülésével várhatóan tovább erősödik – összegezte az MTÜ.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.