BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új irodaházat épít a Richter Kőbányán

Az irodaépület megépítésekor nagy hangsúlyt fektetnek a fenntarthatóságra, a beruházás 15 milliárd forintból valósul meg Kőbányán.

Letették a Richter Gedeon Nyrt. új irodaépületének alapkövét Kőbányán, a Gyömrői úton. Az új központi iroda mintegy 17 400 négyzetméteres lesz, a beruházás összértéke 15 milliárd forint és a tervek szerint 2023 decemberére készül el. Az épületben valamivel több mint 400 irodai alkalmazott dolgozhat majd. 

A kivitelezésnél nagy hangsúlyt fektettünk a fenntarthatóságra

– mondta Orbán Gábor, a Richter vezérigazgatója. Kiemelte, a beépített anyagok jelentős része újrahasznosított alapanyag. Az új irodaházat a ZDA-Zoboki Építésziroda tervezi. Kiemelték: a jövő generációinak igényeire nagyon nagy figyelmet fordítanak az irodaház kialakításánál.

Fotó: Móricz-Sabján Simon

Az innováció viszi előre a Richtert

1990-ben, a rendszerváltozás után komoly feladata volt a Richternek, hogy versenyképességét meg tudja őrizni, erről már Bogsch Erik, a Richter elnöke beszélt. Elsősorban arra koncentráltak, hogy ne csak a gyártás, hanem a kutatás területén is innovatívak tudjanak maradni. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen példaként említette Bogsch Erik, hogy az általuk fejlesztett cariprazine hatóanyagú gyógyszer az Amerikai Egyesült Államokban tavaly 1,8 milliárd dolláros forgalmat generált. Kiemelte: a Richter 720 millió eurós pozitív mérleggel zárta a 2021-es évet.

Patikagyár – így hívták a környékbeliek a Richter első üzemét

– mondta Varga Mihály pénzügyminiszter az új irodaépület alapkőletételén tartott sajtóeseményen.

Hozzátette: a Richternek az első világháború kitörésekor már 24 szabadalma volt, és a második világháború elején pedig öt világrészen értékesítette gyógyszereit, összesen 34 országgal állt kapcsolatban és tíz leányvállalata volt. A Richter titka a kiemelkedő szakmai tudás és az innováció melletti elkötelezettség. Az idén 120 éves Richter az egyik legsikeresebb hazai vállalat, amely magyarországi központtal és irányítással működik, és mára a közép-európai régió leginnovatívabb cége, mondta a pénzügyminiszter. Kiemelte: a Richternek, amely közel 6000 embert foglalkoztat, a járvány időszakában is sikerült fenntartani a magas foglalkoztatottságot. A pandémia leküzdésében nagyon nagy szerepük volt az egészségipari vállalatoknak, többek között a Richter Nyrt.-nek is.

Fotó: Móricz-Sabján Simon

A tárcavezető szerint a gyógyszeripar a gazdaság egyik húzóágazata, amely az elmúlt években válságállónak bizonyult, a teljesítménye 2019-ben és 2020-ban is jelentősen emelkedett. Utóbbi évben a szektor bruttó hozzáadott értéke 565 milliárd forintot tett ki. Mindemellett olyan ágazatról van szó, amely fontos szerepet tölt be a magyar emberek egészségügyi ellátásban is – tette hozzá a pénzügyminiszter.

83 projekt valósult meg az ETP-vel

A kormány az elmúlt évben egészségipari támogatási programot  indított annak érdekében, hogy folytatódjon a fejlődés a szektorban.

A központi költségvetésből 67 milliárd forinttal segítették az egészségipari ágazatot, eddig 57 támogatott cég 83 projektet tudott megvalósítani. 

Közel 90 milliárd forint értékben és hatezer munkahelyet tudtak megvédeni és jó néhányat pedig hozzá tenni. Az eddigi kapacitásbővítések közel 200 milliárd forintot jelentenek az ágazatnak.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.