Beindultak a horvátországi szállásfoglalások, értékük és számuk máris több mint ötszöröse a tavalyinak – derül ki a Szallas.hu közleményéből. A cég online felmérés keretében szondázta az utazni készülők terveit. A felmérésben részt vevők kétharmada jelezte, hogy idén Horvátországba tervezi a nyaralást. A válaszadók fele 200 ezer forint alatt költene szálláshelyre, a negyedük 200–300 ezer forinttal kalkulál. Átlag feletti összeget, 300–500 ezer forintot minden tizedik válaszadó szán szállásköltségre, és ezen belül 400 ezer forint feletti kiadásra 7 százalék számít. „A foglalási feltételek között a kedvező ár mellett az ingyenes lemondás az elsődleges szempont, ezt követi az előleg nélkül foglalható opció és a sok pozitív vendégértékelés” – tette hozzá Kelemen Lili, a Szallas.hu sajtószóvivője.
A horvátokhoz szóló idei aktív foglalások száma a szállásfoglaló portál adatai szerint közel ötszöröse a tavalyi év hasonló időszakában beérkezetteknek, és egyelőre 23 százalékkal kevesebb, mint 2019-ben ugyanekkor. A foglalási érték azonban már 5,5-szerese a 2021-es szintnek, és 1 százalékkal nőtt 2019-hez viszonyítva, miután megnőtt a kereslet a magasabb kategóriájú szállásokra. Mindezek mellett áremelkedés is volt az elmúlt években, ami szintén hozzájárult a foglalási érték növekedéséhez.
A foglalások hosszában is látható egy enyhe emelkedés a korábbi évekhez képest. A pandémia előtt január volt a legerősebb hónap a beérkező foglalások terén, ez egyre inkább a nyár felé tolódik a járvány és a háború okozta bizonytalanság miatt. Éppen ezért – mint megtudtuk – a Szallas.hu szakértői bizakodók, akár a 2019-es szint is megdőlhet.
„A magyarok számára a legkedveltebb destináció az Isztriai-félsziget, a Dalmácia–Split régió és a Kvarner-öböl” – mondta Herceg Ivana, a Horvát Idegenforgalmi Közösség igazgatója. A legtöbben augusztusban és júliusban utaznak horvát szomszédainkhoz, jellemzően öt-hét éjszakára.
A Horvátországba indulók csaknem fele apartmant, 18 százalékuk négy-öt csillagos hotelt keres. A többség ellátás nélküli opciót, harmaduk félpanziót és 15 százalékuk csak reggelit választ. Az all inclusive ellátást csak a válaszadók 6 százaléka igényli.
A magyarok több mint kétharmada azonban idén csak belföldi nyaralást fontolgat, negyedük külföldi és belföldi utazást is szervez, 6 százalékuk pedig kizárólag a határon túl tölti el szabadságát a portál másik felmérése szerint. Tízből nyolc vakációzó magyart nem befolyásolja az orosz–ukrán háború az üdülés tervezésekor, viszont körülbelül minden tizedik válaszadó épp a harcok miatt marad inkább belföldön.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.