A tőkemérleg aktívuma a májusi szerény 35 millióról 222 millió euróra nőtt, de ez a 187 millió eurós javulás nem volt képes kompenzálni a folyó mérleg egyenlegének 436 millió eurós romlását.
Az ország külső pénzügyi pozíciójának átfogó mutatójaként elfogadott,
a folyó és a tőkemérleg együttes egyenlegéből számolt külföldi finanszírozási igény az áprilisi 108 millió és a májusi 335 millió euróról júniusban 584 millió euróra ugrott.
A folyó mérleg romlását a külkereskedelmi áruforgalomhoz köthető pénzmozgások okozták.
A szolgáltatások külkereskedelmi többlete 81 millió euróval, 732 millió euróra nőtt, ebből az utazási szolgáltatások aktívuma 26 millió eurós emelkedéssel 357 millió eurót tett ki.
Az elsődleges jövedelmek nettó kivonása májushoz képest 58 millió euróval, 453 millió euróra csökkent, döntően a befektetési hozamok nettó repatriálásának 111 millió eurónyi csökkenése miatt, míg a munkavállalói jövedelmek aktívuma 61 millió euróval csökkent.
A befektetések jövedelmein belül a külföldiek közvetlen működőtőke-beruházásain alapuló nettó profitkivonás a májusinál alig 16 millió euróval kevesebb, 439 millió euró volt júniusban,
miközben a portfólióbefektetésekből hazautalt hozamok 99 millió euróval estek vissza, 127 millió euróra – derül ki az MNB adataiból.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.