Gyakorlatorientált képzéseit támogató infrastruktúráját fejlesztheti az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) abból a 3,26 milliárd forintos európai uniós támogatásból, amelyet 2026 áprilisáig használnak fel.
Az ELTE kedden az MTI-hez eljuttatott közleményben kiemelte, hogy
a projektben energetikai rekonstrukció, épületkorszerűsítés, digitális eszközparkfejlesztés, tananyagfejlesztés, valamint a hallgatói és oktatói készségek fejlesztése is szerepel.
A fejlesztések az egyetem lágymányosi és belvárosi campusát, egyéb budapesti telephelyeit, illetve Szombathelyen a Savaria Egyetemi Központot érintik, és három fő, egymáshoz szorosan kapcsolódó területen valósulnak meg.
Kifejtették, hogy a gyakorlati képzéshez szükséges laboroknak helyet adó épületek részleges energetikai rekonstrukciója, a digitális eszközpark és az egyetemi informatikai hálózat fejlesztése, a hallgatók és oktatók digitális kompetenciáinak növelése egyaránt az ELTE oktatási és kutatási potenciáljának megerősítését szolgálja.
A projekt a természettudományos képzések és a pedagógusképzés gyakorlatorientált programjainak átfogó megújításával, a hallgatók és oktatók kulcskompetenciáinak erősítésével, valamint a külföldi partnerintézményekkel közösen folytatott nemzetközi képzéseket fejlesztő lépésekkel járul hozzá a munkaerőpiaci igényeket kiszolgáló, versenyképes felsőoktatási struktúra megteremtéséhez
– olvasható a közleményben.
Sorra formálják saját képükre a felvételi szabályokat a hazai egyetemekNemcsak az ebben a tanévben érettségizők, hanem a most tizenegyedikes diákok számára is fontos információk jelentek meg a napokban, számos egyetem ugyanis már közzétette, miként írja át a felvételi szabályokat, amelyeknek meghatározása az államtól a saját hatáskörükbe került. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.