Szeptemberben már 8 ágazatban haladta meg a félmillió forintos nemzetgazdasági átlagot a bruttó keresetek értéke, derül ki a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adataiból. Továbbra is a kommunikációs és az pénzügyi, biztosítási szektorban lehet a legjobban keresni, előbbiben 838 ezer , utóbbiban 802 ezer forint volt a legutóbb az átlagkereset. Abban sincs változás, hogy még mindig megéri mérnöknek lenni Magyarországon, a harmadik helyen ugyanis a szakmai, műszaki tudományos ágazat található bruttó 704 ezer forint az átlagbérrel, majd őket követi a villamos, gáz-, gőzellátás, légkondicionális szektor 681 ezer forinttal.
Az orvosok béremelése okozta viszont az elmúlt évek a legszembetűnőbb változását a bérstatisztikai adatokban, 2019 elejéhez képest megduplázódott a humán, egészségügy területen az átlagkereset,
így a 665 ezer forintos átlagbérrel ma már az ötödik legjobban fizetett szektor az egészségügy, annak ellenére, hogy jövőre jön az újabb, utolsó emelés és a szakdolgozók bérrendezése is hátra van.
Ezzel pedig megelőzött olyan ágazatokat, mint a bányászat, feldolgozóipar vagy a közigazgatás, amelyek ugyancsak még a félmilliós átlag fölött találhatók.
Szót kell ejteni még a legrosszabbul kereső ágazatokról is, sajnos – egyelőre – ide tartozik az oktatás, ahol 448 ezer forint az átlagbér, bár jövőre ezen a téren is változás várható, amennyiben megérkeznek az uniós források, akkor a kormány által vázolt menetrend szerint megkezdődik az ütemezett bérfejlesztés. De a szállítás, raktározás, az építőipar, a mezőgazdaság, a kereskedelem és a vendéglátás területe is a hátsó traktusban található, ez utóbbiban az átlagbér mindössze 322 ezer forint. A szociális ellátás ágazatban a legrosszabb a helyzet, ott mindössze 267 ezer forint az átlagbér.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.