Továbbra sem talál magára a magyar ipar: februárban a termelési volumen 4,6 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest, ugyanakkor a szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás az előző hónapokhoz viszonyítva 0,3 százalékkal emelkedett.
Annak ellenére, hogy a feldolgozóipari BMI erőteljes növekedésre utal, ennek semmi jele a kibocsátási adatokban, januárban is 3,2 százalékkal csökkent a volumen.
Mindez egyre inkább erősíti azt a feltételezést, hogy az első negyedévben még mindig recesszióban lehetett a magyar gazdaság, pedig pont az ipartól várták az elemzők a GDP-bővülés legfőbb támaszát.
Bár a részletes adatokat csak később közli a KSH, annyit azért elárult, hogy a termelés csökkenéséhez a feldolgozóipari alágak többsége hozzájárult.
A legnagyobb súlyú alágak közül a villamos berendezés gyártása bővült a leginkább,
de nőtt a járműgyártás is, viszont a számítógép, elektronikai, optikai termék, valamint az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártásában visszaesett a termelés volumene.
Ezzel a termelés az év első két hónapjában 2,4 százalékkal kisebb volt, mint 2022 azonos időszakában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.