Tízből hét pénzintézeti dolgozó nyitott a váltásra a Grafton Recruitment friss kutatása szerint. A toborzócég felméréséből kiderül, hogy fokozódik a verseny, ennek eredményeképpen a legtöbb vállalat további, tetemes béremelést tervez az idén. Azok kerülhetnek nagyon nehéz helyzetbe, akik csak kismértékben emelik a béreket, és nem engedélyezik a hibrid munkavégzést.
A legtöbb pénzintézeti dolgozó kapott béremelést az elmúlt egy évben, azonban a vállalatok a megnövekedett infláció miatt további bérkompenzációra készülnek – derült ki a Grafton Recruitment toborzócég friss felméréséből.
Az átfogó kutatás szerint a cégek 70 százaléka emeli még idén a béreket, azonban tízből mindössze három vállalat tervez 10–20 százalék közötti béremelést,
ami egyben azt is jelzi, hogy sokak számára ebben a szektorban is alacsonyabb lesz a fizetés növekedése, mint a várhatóan érdemben 15 százalék feletti idei éves átlagos infláció.
A szektorban ezért magasnak mondható, 70 százalékos a váltási hajlandóság. A legfontosabb a fizetési szint és a munka-magánélet egyensúlya, de a szakmai kihívás és a felettes személye is megjelenik a jelöltek szempontjai között.
Míg a multinacionális vállalatok és az SSC-k kedvezőbb munkabeosztást tudnak garantálni, addig a pénzintézeti szektor komoly kihívásokkal küzd a hibrid munkavégzés terén
– mondta Andicsku Anett, a Grafton divízióvezetője. A pénzintézeteknél dolgozók más szektorokban is gondolkodhatnak.
A legtöbben más multinacionális vállalatoknál (70 százalék), könyvelési és könyvvizsgálati területen vagy üzleti támogatóközpontokban (egyaránt 34 százalék) dolgoznának, ha váltanának.
A kutatás szerint a szektor egyik legnagyobb kihívása a megfelelő, komplex tudással rendelkező szakemberek hiánya. A vonzó juttatási csomag, a jelölt által támasztott elvárásoknak való megfelelés azonban nem elegendő, ha mindezt a cégek nem kommunikálják kellő gyorsasággal a számára. A piacon a lassú, elhúzódó kiválasztási folyamat ugyanis hatalmas kockázatot rejt magában.
A pénzintézeti szektorban terjedt el az egyik legkevésbé az otthoni munkavégzés, miközben a munkavállalók egyre inkább igénylik ezt.
Ha a kevesebb otthoni munkavégzési lehetőséget a munkáltatók nem honorálják a többi szektorhoz képest magasabb bérekkel, akkor a munkavállalók el fognak szivárogni
– emelte ki Andicsku Anett.
A munkavállalók általánosságban inkább három, a munkáltatók két otthoni munkanapot preferálnak hetente.
A megkérdezett munkáltatók közel 25 százaléka hetente egyszer vagy egyszer sem engedi meg, hogy a munkavállalók otthonról dolgozzanak, azokban a pozíciókban sem, ahol ez egyébként könnyen megvalósítható lenne.
Ha az adott munkakör nem igényel mindennapos jelenlétet, akkor távolabbi lakóhellyel rendelkező jelöltek is megszólíthatóvá válnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.