A feldolgozóipari alágak döntő többségében csökkenést mértünk, ugyanakkor a legnagyobb súlyú járműgyártásban és a villamos berendezés gyártásában nőtt a termelés volumene. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás az idén márciusinál 2,5 százalékkal kisebb volt – derült ki a Központi Statisztikai Hivatal szerdán közzétett jelentéséből.
Áprilisban az ipari termelés volumene 8,3 százalékkal esett vissza az előző év azonos időszakához viszonyítva. (Az első becslésben közölt áprilisi adathoz viszonyítva a második adata nem változott.)
A szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás áprilisban az előző hónaphoz képest 2,5 százalékkal mérséklődött.
Az ipari export volumene 2,5 százalékkal volt kisebb az egy évvel ezelőttinél. A feldolgozóipari exportértékesítés 32 százalékát képviselő járműgyártás kivitele 11,3, a 15 százalékos súlyú villamos berendezés gyártásáé 28 százalékkal bővült.
Az ipar belföldi értékesítése 20, a feldolgozóiparé pedig 15,8 százalékkal visszaesett az előző év azonos hónapjával összevetve.
Az iparon belül döntő (95 százalékos) súlyt képviselő feldolgozóipar termelése 7,3, a csekély súlyú bányászaté 31, az energiaiparé (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) pedig 24 százalékkal csökkent.
Borúsak az ipari kilátások az elemzők szerintAz új kapacitások felfutása inkább csak jövőre hozhat élénkülést, miközben a magyar ipar kettévált. A javulás Magyarországon még várat magára, azonban régiós kitekintésben vizsgálva a magyar adat nem tűnik rossznak. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.