BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Széles körű tudományos kapcsolatrendszerrel rendelkezik az új rektor a Metropolitan Egyetemen

A Budapesti Metropolitan Egyetemen 2023. október 1-jétől Prof. Kocziszky György tölti be a rektori pozíciót. A közgazdaság-tudományból kandidált, majd habilitált új rektor a Miskolci Egyetemről érkezik, ahol korábban rektorhelyettes volt, legutóbb pedig a Gazdaságtudományi Kar dékánja. Prof. Bachmann Bálint leköszönő rektor a Pécsi Tudományegyetem doktori iskolájának vezetőjeként folytatja tudományos karrierjét.

Sikeresen lezárult a Budapesti Metropolitan Egyetem nyílt, nemzetközi rektori pályázata, melynek eredményeként Prof. Dr. Kocziszky György lett hazánk legnagyobb magánegyetemének rektora. Az új intézményvezető a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja, a Világ- és Regionális Gazdaságtan Intézet igazgatója és a Regionális Gazdaságtan Tanszék vezetője is volt, korábban pedig hat éven át rektorhelyettesként tevékenykedett.

Vasárnaptól Prof. Kocziszky György tölti be a rektori pozíciót.
Fotó: Fiala de Gabor

A szakember 1972-ben végzett gépészmérnökként a miskolci Nehézipari Műszaki Egyetemen, három év múlva pedig az okleves gazdasági mérnöki képesítést is megszerezte. 1984-ben lett a közgazdaság-tudomány kandidátusa, tíz évvel később pedig a Vállalkozások életciklusának elemzése című munkájával habilitált a Miskolci Egyetemen. Kutatási területe elsősorban az etikus közgazdaságtan, illetve a regionális gazdaságtan, valamint a növekedés- és fejlődéselméletek.

Új vezérigazgatót neveztek ki a Budapesti Metropolitan Egyetem élére

Wenczel Richárd veszi át a 14 év után távozó Tóth Ágnestől a METU vezérigazgatói székét.

Egyetemi munkája mellett Kocziszky György 1992–1994 között a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Vezetés-és Szervezéstudományi Szakbizottság Racionalizálási Albizottságának elnöke, 1990–2000 között az MTA Vezetés- és Szervezéstudományi Szakbizottságának tagja, 2006-ban a Jean Monnet Kiválósági Központ vezetője, 2007 és 2010 között pedig a Magyar Akkreditációs Bizottság Közgazdasági Szakbizottságának tagja volt. 2009–2014 között a Határon Átnyúló Kezdeményezések Közép-Európai Segítő Szolgálata egyesület elnöki posztját is betöltötte, 1992-től pedig az Osztrák-Magyar Akció kuratóriumának tagja.

Budapest, 2021. augusztus 8.A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) államilag akkreditált magán felsőoktatási intézmény kör alapú zuglói campusa a főváros XIV. kerületében, a Nagy Lajos király út 1-9. szám alatt. Az intézmény korábban - 2016-ig - Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola néven működött.MTVA/Bizományosi: Branstetter Sándor ***************************Kedves Felhasználó!Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó szerzője/jogutódja közvetlenül maga áll helyt, az MTV A felelőssége e körben kizárt. Budapest, 2021. augusztus 8.
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) államilag akkreditált magán felsőoktatási intézmény kör alapú zuglói campusa a főváros XIV. kerületében, a Nagy Lajos király út 1-9. szám alatt. Az intézmény korábban - 2016-ig - Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola néven működött.
MTVA/Bizományosi: Branstetter Sándor 
***************************
Kedves Felhasználó!
Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó szerzője/jogutódja közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt.
Az új rektor azt szeretné elérni, hogy a Budapesti Metropolitan Egyetem Közép-Európa meghatározó felsőoktatási intézményévé váljon. 
Fotó: Branstetter Sándor / MTI

Német és orosz nyelvtudással rendelkező professzor, jelentős számú tudományos publikációt jegyez, 2015-ben a Babeș–Bolyai Tudományegyetemen díszdoktorrá avatták. Kocziszky György 2011-től 12 éven át a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának külső tagja volt.

Megtiszteltetés, hogy hazánk legnagyobb magánegyetemének akadémiai vezetését irányíthatom. Bízom benne, hogy egyetemi felsővezetői, az üzleti szektorban szerzett tanácsadói tapasztalataim mellett a vezetés- és szervezéstudományi ismereteimet is kamatoztathatom új tisztségemben. Úgy gondolom, sikeres pályázatomban a régiós akadémiai beágyazottságom is szerepet játszott, amellyel a jövőben azt a célt szeretném elérni, hogy a Budapesti Metropolitan Egyetem Közép-Európa meghatározó felsőoktatási intézményévé váljon

– hangsúlyozta az új rektor.

Prof. Bachmann Bálint leköszönő rektor tudományos pályáját a Pécsi Tudományegyetem Doktori Iskolájának vezetőjeként folytatja az idei tanévtől. A Budapesti Metropolitan Egyetem ismertségéért és elismertségéért végzett munkáját ezúton is köszöni a felsőoktatási intézmény vezetősége.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.