A kormány reményei szerint az év végéig Magyarországon meghatározó módon az ország területének és lakosságának több mint fele számára az állami társaságok látják majd el a vezetékes ivóvíz- és szennyvízszolgáltatást – jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium víziközmű-ágazatért felelős államtitkára Pakson. A térség víziközmű-szolgáltatója, a Mezőföldvíz Kft. és a Tolna Vármegyei SZC I. István Szakképző Iskola közös sajtótájékoztatóján V. Németh Zsolt elmondta, hogy az országban működő 37 víziközmű-vállalatnak eddig már több mint a fele csatlakozott az állami szolgáltatóhoz, a Nemzeti Vízművek Zrt.-hez.
Az államtitkár beszédében úgy vélte: izgalmas és ellentmondásos időszakot él át a víziközműszakma. Miközben az elmúlt évtizedekben soha nem látott fejlődést tud felmutatni az ágazat. Míg például az utóbbi tíz évben például megduplázta a szennyvíztisztító telepek számát, így már a magyar lakosság 83 százaléka jut a szennyvízszolgáltatáshoz, közben az utóbbi években az energiaárrobbanás nehezítette meg a vállalatok életét, és mostanra a víziközmű-ágazatot is elérte a máshol is jellemző szakemberhiány. (A víziközmű-ágazat problémáiról a Világgazdazdaság többször beszámolt.)
Kifejtette, hogy azért is számít úttörőnek és példaértékűnek a Mezőföldvíz Kft. kezdeményezése, mert a saját munkavállalók képzésével jelentősen javítható a térségben a szakemberutánpótlás.
Az államtitkár kiemelkedőnek és előremutatónak nevezte azt a kezdeményezést, hogy a víziközmű-szolgáltató a szakképző iskolával duális képzést indított saját munkavállalói számára. Ezzel a régióban egyedülálló módon 40 százalék fölé emelkedhet a fizikai munkakörben dolgozó szakirányú végzettséggel rendelkező munkavállalók aránya a társaságnál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.