BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több pénzt hozhat februárban a postás: emelkedett több családi ellátás összege januártól

A gyermekgondozási díj 2010 óta több mint háromszorosára, a gyermekek otthongondozási díja öt év alatt több mint két és félszeresére nőtt.

A kormány 2010 óta azért dolgozik, hogy a magyar gazdaság stabil lábakon álljon, a családok folyamatosan erősödjenek, a családalapítás és a gyermekvállalás ne ütközzön akadályba, valamint nehéz időkben is képes legyen megvédeni az elért eredményeket – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára vasárnap az MTI-vel.
 

Happy,Family,With,Two,Daughters,Playing,At,Home.,Family,Sitting
Fotó: Liderina

Hornung Ágnes a közleményében hozzátette: ennek köszönhetően egyebek mellett több családi ellátás összege is tovább emelkedett januárban. 

A gyermekgondozási díj (gyed) maximális összege 2010 óta így több mint háromszorosára, a gyermekek otthongondozási díja (gyod) öt év alatt több mint két és félszeresére emelkedett. 2024. január 1-jétől az úgynevezett diplomás gyedben részesülők is magasabb összegre számíthatnak. A januári ellátásokat a februári kifizetésekkor már emelt összegben kapják az érintettek.

Az államtitkár hangsúlyozta: a kormány számára 2010 óta kiemelt jelentőségű a gyermeket nevelő családok támogatása. Ennek részét képezi, hogy 2010-hez képest a gyed havonta folyósítható maximális összege 2024-re több mint háromszorosára nőtt. A minimálbér emelésének köszönhetően a gyed maximális összege bruttó 373 520 forintra emelkedett, míg a diplomás gyed az alapképzésben részt vevő hallgatóknál 186 760 forintra, a mesterképzésben részt vevők esetében 228 200 forintra nőtt – írta.

Gőzerővel zajlanak a bölcsődefejlesztések

Uniós és hazai forrásokból csaknem tízezer új bölcsődei elhelyezést biztosító férőhely építése zajlik.

A minimálbér emelkedésének hatására 2024. január 1-jétől nőtt az önellátásra képtelen gyermeket gondozó szülők számára járó gyermekek otthongondozási díjának (gyod) összege is. 

A gyod összege a bevezetéskor, 2019-ben bruttó 100 ezer forint volt havonta.
A kormány vállalta, hogy az ellátás összege évről évre növekedve 2022-re eléri a minimálbér szintjét, így 2024-ben a minimálbér emelkedésével a gyod összege 266 800 forintra nőtt. Emellett emelkedett a gyermekápolási táppénz maximális összege is, amelyet a dolgozó szülők a 12 évesnél fiatalabb, beteg gyermekük gondozása alatt igényelhetnek. Ennek napi maximális összege 17 787 forintra nőtt. Januártól ezeket a támogatásokat automatikusan emelt összegben kapják az érintettek – olvasható Hornung Ágnes közleményében.

Így szabták át az adórendszert a családok és a kkv-k érdekében

A magyarországi adórendszer 2010 óta tartó átalakítását a versenyképesség javítása indokolta.


 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.