Miután véget ért az első lakásbiztosítási kampány Magyarországon, a Bank360 közzétette az új biztosítás után kutató ügyfelek adatai alapján végzett felmérésének eredményeit. Ebből kiderül, az online felületen az ügyfelek átlagosan 99 négyzetméteres, 58 millió forint biztosítási összegű ingatlanra és 9 milliót érő ingóságokra kalkuláltak díjat.
Az első ilyen jellegű lakásbiztosítási kampányban a felmondást április 2-ig juttathatták el a biztosítójuknak, de az eddigi szerződésük még 30 napig él, így újat ezalatt is választhatnak és köthetnek. Ezért a Bank360 közleménye szerint a biztosítók nem fejezték be az akciózásaikat április 2-án, a kedvezményes ajánlatok még élnek, többnyire április végéig, május elejéig.
Az oldal lakásbiztosítási kalkulátorát március 1. és április 2. között naponta több tízezren használták, főként mobiltelefonról. A biztosítási ajánlatok összehasonlítása során 81 százalékuk nemcsak az ingatlanát, hanem az ingóságait is szeretné biztosítani.
A kalkulátor az ingatlan adatai alapján számolta ki a biztosítási összeget, amely azonban nem a lakás forgalmi, hanem újjáépítési értéke volt, amit meg is lehetett emelni. A márciusi kampányban elvégzett kalkulációk alapján többen éltek ezzel a lehetőséggel, mivel az átlagos választott biztosítási összegek magasabbak lettek, mint az átlagos ajánlott biztosítási összegek. Míg a kalkulátor átlagosan 56,7 millió forintos biztosítási összeget ajánlott, addig a végül meg is kötött szerződések biztosítási összege 58,3 millió forintra rúgott.
A legmagasabb, biztosító által ajánlott biztosítási összeg 592,8 millió forint volt, a legmagasabb választott összeg pedig kereken 600 millió forint.
Az átlagos ajánlott összeg az ingóságoknál sem volt elegendő, itt a kalkulátor 9,1 millióval számolt, ám a szerződések átlagos fedezeti összege 9,3 millió forint volt. A legmagasabb ajánlott összeg 72,7 millió forint, a legmagasabb választott pedig 80,5 millió forint volt.
A legtöbb számítást családi házakra végezték – az emberek 57 százaléka volt erre kíváncsi. A sort a társasházi lakások 35 százalékos és a sor- vagy ikerházak 8 százalékos értéke követte. A kalkulátor adatai szerint
a leggyakoribb építési év 1979 és 1980 volt, átlagosan 2,7 fő lakik egy ingatlanban, melynek átlagos mérete 99 négyzetméter.
Csupán az érdeklődők 4,4 százaléka akart biztosítást kötni valamilyen melléképületre is. A biztosítani kívánt ingatlanoknál a falazat túlnyomórészt kő vagy tégla, de panellakásokra és vegyes falazatú ingatlanokra is szép számmal kalkuláltak az érdeklődők. A tetőszerkezetet tekintve a cserép állt az első helyen, de ez nem is meglepő, hiszen legtöbben családi házra kalkuláltak. A második leggyakrabban választott tetőtípus a bitumenes lemez volt, a harmadik pedig az azbesztpala.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.