A DK országgyűlési képviselője, Vadai Ágnes a Világgazdaság egy korábban megjelent cikke kapcsán kért tájékoztatást Polt Péter legfőbb ügyésztől. A képviselő arra a kérdésre kért írásbeli választ, hogy van-e törvényi akadálya annak, hogy a Csányi Sándor által vezetett OTP-kez kötődő cégek különböző ügyletekben összefonódjanak a szintén Csányi Sándor vezette Magyar Labdarúgó Szövetséggel.
Polt Péter válaszában kifejtette, hogy a civil törvény és a polgári törvénykönyv nem tartalmaz olyan szabályt az egyesületekre, illetve a közhasznú szervezetekre vonatkozóan, amely összeférhetetlenséget eredményezne ebben az ügyben.
A Civil tv. és a Ptk. az egyesületekkel, illetve a közhasznú szervezetekkel szemben olyan összeférhetetlenségi szabályt nem tartalmaz, amely kizárná a vezető tisztségviselő érdekeltségi körébe tartozó másik önálló jogi személlyel történő szerződéskötést
– írta válaszában Polt Péter. Ezzel együtt a legfőbb ügyész azt is közölte, hogy
Vadai Ágnes kérdését egyben feljelentésként is értelmezi, így az ügyet továbbítja a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodájának.
A DK képviselőjének levelét itt elolvashatják.
Március első felében írt arról a Világgazdaság, hogy az utóbbi időben többször is gondot okozott a Magyar Labdarúgó Szövetség akadozó, lefulladó jegyértékesítési rendszere, ahogy a szövetség belső működéséhez és a sportszervezői adminisztrációhoz használt ügyviteli rendszer hibái is közmondásosak. A futballszurkolók, a sportolók és az MLSZ-ben dolgozók életét egyaránt megkeserítő informatikai megoldások a Csányi Sándor által vezetett OTP-hez kötődő cégek termékei.
Az MLSZ két nagy informatikai rendszerében a sorozatos hibákon kívül egy közös van: a jegyértékesítő és az ügyviteli rendszert is az OTP-hez kötődő cégek fejlesztik. Tekintettel arra, hogy a szövetség elnöki tisztségét 2010 óta Csányi Sándor, az OTP elnöke tölti be, az említett IT-projektek beszállítóinak kiválasztása problémás lehet – olvasható korábbi cikkünkben, amely azzal folytatódik: a futballszövetség ügyviteli rendszerével, az IFA-val kapcsolatban még szembeötlőbb lehet a probléma.
Az alkalmazást egy korábbi, rendkívül elavult rendszer leváltása érdekében kezdték fejleszteni, és az eredeti tervek szerint 2015 decemberében kellett volna működésbe állnia, ám az indulás csaknem egy évet csúszott. A fejlesztésért a JET-SOL Számítástechnikai Szolgáltató Kereskedelmi és Beruházási Kft. volt a felelős, amely 2015 novemberében épp tulajdonost váltott. Az új kizárólagos tulajdonos a hivatalosan is az OTP csoportba tartozó Monicomp Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt. lett, amely éveken át vastagon számlázható projekthez jutott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.