„Célunk, hogy értékes és tartós üzleti kapcsolatok keletkezzenek Kelet-Közép-Európa és a Közel-Kelet között” – mesélte a Világgazdaságnak Körömi János, a Clue PR ügyvezetője. Felidézte, hogy az alapítást követően a vállalatok vezetői a május 15-én megrendezett Magyar–szaúd-arábiai Üzleti Fórumon mutatkoztak be a közel-keleti régió számos kiemelkedő szakmai képviselőjének Rijádban.
A rendezvényt Magyarország Szaúd-arábiai Nagykövetsége szervezte.
Óriási lehetőséget látunk Szaúd-Arábia közelmúltbeli és jelenleg is zajló fejlesztési folyamataiban, mind vállalati, mind nemzetgazdasági szinten, ezért szakértelmünket felhasználva kívánjuk elősegíteni a kapcsolatok fejlődését a közös előnyök mentén
– tette hozzá Körömi János társalapító.
Kiemelte, hogy a négy alapító vállalat összesen több mint száz képzett szakembert foglalkoztat, és közel ötven beszállító partner több száz további szakértőjének tudására támaszkodhat. Széles spektrumot fednek le nem csupán a digitális márkakommunikáció, hanem a termékek és szolgáltatások forgalmazása terén is. Azon kérdésünkre, hogy kikkel dolgoznak együtt a klaszter tagjai, elmondta: ügyfeleik között megtalálhatók közintézmények, kulturális és oktatási intézmények, alapítványok, turisztikai vállalatok, kiskereskedelmi és nagykereskedelmi cégek, pénzügyi szolgáltatók és gyártóvállalatok.
Az üzleti fórum után a társulás vendégül látta az egyik legnevesebb szaúd-arábiai okosváros- és ingatlanszakértőt a budapesti Városliget parkban.
Körömi János elmondta, hogy olyan hálózatot szeretnének kiépíteni, amely lehetővé teszi a magyar és a szaúd-arábiai digitalizációval foglalkozó vállalkozások számára, hogy
betekintést nyerjenek egymás piacainak működésébe, kultúrájába és üzleti gyakorlataiba, ezzel egyengetve az utat a hatékonyabb partnerségek felé globális és regionális téren egyaránt.
Magyarország rijádi nagykövetsége fontosnak tartja, hogy a magyar cégek növeljék jelenlétüket az országban. Ennek egyik bevezető eszköze volt az üzleti fórum, amely – a párhuzamosan megrendezésre kerülő Magyar–Szaúdi Kormányközi Gazdasági Vegyesbizottság 4. ülésével összehangban – intézményi keretet biztosított a magyar vállalatoknak a felsőbb szinten történő bemutatkozásra, kaput nyitva a többi innovatív magyar vállalat külföldi terjeszkedése és fejlődése előtt.
A gyakorlatban érzékelték annak a megközelítésnek az eredményét, amelyet hazánk évek óta képvisel a keleti régiók irányában. A nyitottság nemcsak politikai irányvonal, hanem a gyakorlatban is kézzel fogható eredményekkel jár: sikeres diskurzust folytatnak a szaúdi felekkel, melyekhez
rijádi nagykövetségünk agilis munkatársai és a minisztérium csapata biztosította a hátteret
– fogalmazott Sárdi Attila, a Klaszter titkára és társalapítója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.