A Táborfigyelő adatai szerint átlagosan 10-15 százalékkal nőtt a nyári táborok ára, egy napközis tábor átlagára valamivel 50 ezer forint felett van, míg egy ottalvós táborért átlagosan 80 ezer forintot kell fizetniük a családoknak; a táborok átlagára között régiónként akár 10 százalékos eltérés is lehet.
A Táborfigyelő azt közölte, hogy a táborozó gyerekek száma valamelyest csökkent, a tavalyi rekordszámú 230 ezer résztvevővel szemben
2024-ben 215 ezer táborozóval számolnak,
aminek legfőbb oka, hogy a nyári szünet egy héttel rövidebb lett, idén csak tíz héten át vakációzhatnak a gyerekek.
Ki kell-e tiltani a mobiltelefont a gyerektáborokból? – a piac válaszoltHárom-négy éve jelentek meg először látható számban a kínálatban azok a nyári gyerektáborok, amelyeket hangsúlyozottan offline programként hirdetnek. A digitális detox a legkülönfélébb tematikájú táboroknál megvalósítható, ezekbe a gyerekek jellemzően nem vihetnek mobiltelefont, de el lehet érni őket a táboroztatóknál. A táborkínálat másik szeletében eszközként van jelen a mobil, amelyen például fotózni tanulnak a résztvevők. A nyári gyerektáborok egyharmada kütyümentes, a táborszervezők tapasztalatai szerint néha épp a szülők azok, akik nem képesek elengedni a digitális pórázt. |
A legnépszerűbb tábortéma 2024-ben is a sport lett. A második helyen a kalandtáborok vannak, míg a harmadik helyen döntetlennel az idegen nyelvi, elsősorban angoltáborok, illetve a katonai táborok szerepelnek – írták.
Jelezték azt is, hogy a legnépszerűbb táborcélpontok között Pest, Bács-Kiskun és Veszprém vármegye van, de sok gyermek vakációzik Somogy és Fejér vármegyékben is.
A közlemény szerint
a táborozó gyerekek valamivel több mint fele (53 százalék) napközis táborban vakációzik, míg 47 százalékuk ottalvós programokon vesz részt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.