Privát fürdőzés akár a nyitvatartási időn túl, VIP- vagy prémiumzóna, bérelhető fürdőrészek és privát spaélmények, valamint minden szolgáltatásra, szauna- és csúszdavilágra érvényes kombinált belépőjegyek egyaránt szerepelnek az akár több tízezer forintos óradíjért megvásárolható élmények sorában.
A világhírű és rendkívül népszerű turistaattrakciónak számító budapesti történelmi fürdőkbe már a teljes árú belépőjegy sem két fillér, a Széchenyi, a Gellért és a Rudas fürdő mindegyikében 10 ezer forint fölött kapható jegy, kivéve a helyi lakosoknak kialakított bérleteket és kártyás kedvezményeket, amelyek 50 százalékos jegyárakat eredményeznek.
A pluszszolgáltatásokra azonban nincs kedvezmény, például
aki a Rudas panorámamedencéjét akarja kibérelni, megteheti, hétköznap este 20–21 óra között 35 ezerért, hétvégén 45 ezer forintért lehet édes kettesben ott a párjával.
Ezért az összegért pezsgőt is adnak, de papucsot és törölközőt már nem.
Privát fürdőzésre a Csillaghegyi fürdő panorámamedencéjében is van lehetőség, ott 47 ezer forintért, ellenben nem egy, hanem két teljes órára a szolgáltatást igénybe vevő pároké a medence, akik ekkor privát szaunapartit is tarthatnak, és a pezsgő mellé köntöst és törölközőt is kapnak.
Guinness-rekorder részlettel épül a győri csúszdaparkA világ legmagasabb szódásszifonja köré épül fel Győrben a Rába Quelle élményfürdő csúszdarendszere. Az ország legnagyobb fürdőfejlesztése 23 milliárd forintból valósul meg, átadását idén nyárra ütemezték. |
A Rudasban nagyon népszerű az ugyancsak külön fizetős,
különleges luxusélmény, az Adrienne Feller szakrális fürdő rituáléja, amelyre legközelebb szeptember közepén van időpont, és még jegy is,
bár a limitált számban forgalmazott belépők mindig gyorsan elkelnek, noha 37 ezer forintot kérnek a vendégektől.
Régóta várt attrakció Budán a Rác fürdő megnyitása, a felújítás tervei már elkészültek, de a munka még várat magára, az eredmény azonban az elképzelések szerint exkluzív kialakítású, luxusigényeknek is megfelelő spa lesz.
Várhatóan a világhírű és világszínvonalú Omorovicza beauty szolgáltatás is helyet kap a fürdőben
– erősítették meg a Világgazdaság értesülését a tulajdonos és majdani üzemeltető, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. sajtóosztályán.
Exkluzív, magas színvonalú szolgáltatásokat kínál a Széchenyi fürdőben a Private Spa, aminek lényege, hogy az oda jegyet váltók sorban állás nélkül, a többi fürdővendégtől elkülönülten élvezhetik a fürdő gyógy- és rekreációs szolgáltatásait.
A Széchenyi Pálmaháza is kínál egyedi szolgáltatásokat, exkluzív pihenőteret medence- és szaunahasználattal, amit
napi 25–32 ezer forintért lehet igénybe venni.
A különböző jegyárak mögött eltérő tartalmú szolgáltatások állnak, például teák, gyümölcstál, koktél, köntös és minden kényelmi faktor, de a kényeztető masszázsra külön jegyet kell váltani.
Ha a belépőjegyek ára szerint toplistázzuk a hazai fürdőket és strandokat, akkor az kitűnik, hogy a csúszdaparkokra, illetve a több nagy csúszdát üzemeltető strandokra és fürdőkre az átlagnál drágább a jegy.
Ennek oka egyszerű és érthető, mint azt Balogh Zoltán, a Magyar Fürdőszövetség főtitkára lapunknak kifejtette,
Pár éve jelentek meg nagyobb számban és terjednek a prémiumzónák, az elszeparálható részek, ahol extra szolgáltatásokat is kínálnak extra díjért,
de a kisebb tömeget, a nagyobb csendet is meg kell fizetni.
A Lupa Beach és a hajdúszoboszlói Hungarospa is közismert példa, vagy a debreceni fürdőkomplexum, ahol más árazással látogathatók a különböző részek.
A tavaly megnyílt, hétcsillagos győri Rába Quelle Élményfürdőt az ország legdrágábbjaként emlegették, de a 22 medencével, 11 vendéglátó egységgel, 32 méter magas csúszdakomplexummal, VIP-szaunavilággal üzemelő, gigantikus vízipark 9700 forintos belépői már tavaly sem voltak első helyezettek, idén pedig még árcsökkenés is volt, most 8900 forint a teljes árú belépő.
A 10–15 ezer forintos felnőttjegyár az élményfürdők többségében jellemző,
de sokan ilyen helyekre amúgy nem egyedül, hanem gyerekekkel érkeznek, a családi jegyárak pedig kedvezményesebb árkategóriát takarnak.
Ha már a legeket keressük, akkor feltűnik, hogy a legmagasabb, 10 ezer forint körüli és afeletti árkategóriába tartozó fürdők között több balatoni is van, például a sokáig toplistás árúnak számító tihanyi Plage 18, ahol már 2022-ben 10 ezer forint fölé emelkedett a belépő, ami önmagában csak egy dolog, de az ilyen kategóriájú helyre már nem hűtőtáskával érkeznek a vendégek, hanem az átlagosnál többet és többért fogyasztanak.
A strandbelépők árát gyakorlatilag kivétel nélkül közzéteszik a fürdők és strandok, de
a strandbüfék és éttermek étlapját már nem, pedig az még a legolcsóbb strandon is érvényes, hogy egy étkezésre, ha az ital és a desszert árát is belevesszük, minimum a belépőjegy árával azonos összeget lehet otthagyni.
A kimondottan az átlagnál fizetőképesebb vendégkört megszólító, prémium- és privát zónákkal, emelt szintű beachekkel piacra lépő fürdőkben pedig ez hatványozottan érvényes, az üzemeltetők ugyanis a gasztronómiai élményre is nagy hangsúlyt fektetnek.
Ismert példa erre a Gerendai Károly nevével fémjelzett Lupa Beach, ahol a Costa kihelyezett egysége üzemel, nem Michelin-csillagos áron adva ízelítőt a strandolóknak.
Nagy biznisz a napozóágy,
vagy baldachinos, vagy még annál is komplexebb, saját lakrésszel felérő formában, ahol fotelek, szófa, napernyő, azaz keleti kényelem várja a vendégeket, a nívóval párhuzamosan emelkedő áron.
A tihanyi Plage 18 például egyszemélyes napozóágyat hétköznap 10 ezerért hétvégén 20 ezerért kínál, de a négyszemélyes, mindennel felszerelt gazebó ára már 40 ezernél kezdődik.
A legjobb strandokat minden évben összegyűjtik régiók szerint is, a vízminőség és a parti szolgáltatások, valamint az árazás alapján. A legkedveltebb lista a balatoni strandoké, amelyek között nem egy épp a kedvező árai miatt tud a budapestiek vetélytársa lenni. Fokozottan igaz ez a vármegye- és országbérletek korában, amikor a rendszeresen tömegközlekedők bérletükkel már pluszköltség nélkül eljutnak vonattal vagy busszal a Budapestről is akár csak egyórányi utazással elérhető, tóparti strandokra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.