Az ügyfelek nyitottak a magasabb biztosítási fedezetet, illetve szélesebb körű védelmet kínáló utasbiztosításokra: 22 százaléknyian a prémium, 65 százaléknyian az optimális csomagot választották, és csupán 13 százalék döntött az alapszintű kategória mellett – mondta Kozma Gábor, az Insura.hu vezérigazgatója. Az alapszintű utasbiztosítások napi átlagára 559 forint volt, az optimálisért 665 forintot kellett fizetni, de a prémium termékek szolgáltatásait is ezer forint alatt, 977 forintos napi átlagdíj fejében vehették igénybe az utazók.
A három fő célország,
mellett
tartozik idén a legnépszerűbb úti célok közé. A nyári utazások átlagos hossza 7,3 nap, a leggyakoribb a nyolc napra kötött biztosítás, ami a hetes turnusokra jellemző 8 nap/7 éj sémához illeszkedik.
Mivel a nyári utazások többsége közeli országokat céloz, ezeket jellemzően autóval közelítik meg az utazók,
nyáron megnő az autós asszisztenciát igénybe vevők aránya is: a nyári utasbiztosítási szerződések 37 százaléka mellé igénylik ezt a szolgáltatást.
Korlátozást általában a gépkocsi kora és tömege alapján alkalmaznak a biztosítók: asszisztenciabiztosítás 3,5 tonnánál nehezebb vagy 20 évnél idősebb autóra nem köthető, és több biztosító a futott kilométereket is korlátozza. Az Insura idén nyári utasbiztosítási portfóliójában az asszisztenciát igénybe vevő autók átlagos kora 10,3 év volt.
A nyár eddigi adatai szerint az ügyfelek 13 százaléka valamilyen extrém tevékenységre is biztosítja magát. Ezek közé tartozik az egyre több helyen elérhető vízisí, kitesurf és windsurf, de ide sorolható a búvárkodás, a hegymászás és a vadvízi evezés is. Az utasbiztosítások extrémsport-kiegészítői általában kiterjednek az orvosi ellátásra, a mentés költségeire, a felszerelés biztosítására és a felelősségbiztosításra is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.