„A mesterséges intelligencia (MI) paradigmaváltást hozott: a szervezeteknek gyorsan, de bölcsen kell alkalmazkodniuk az új valósághoz, különben végérvényesen lemaradhatnak. Tanácsadóként az a feladatunk, hogy lehetővé tegyük a vezetők számára, hogy célirányosan törhessenek előre ezen a komplex úton” – mondta bevezetőjében Tilesch György az idei AI Summiton, melynek a Magyar Zene Háza és a Néprajzi Múzeum adott otthon.
A vállalati és kormányzati MI-stratégia, az etikus mesterséges intelligencia kiemelkedő globális szakértője együtt irányítja majd Erik Slootennel, a vállalati szintű digitális átalakulások levezénylésében nagy tapasztalattal rendelkező nemzetközi vezetővel az EY Magyarország mesterségesintelligencia-tanácsadói központját Budapesten. Az EY AI Confidence nevű szolgáltatás integrált megközelítéssel biztosítja, hogy a cégek teljes körű támogatásban részesüljenek különböző MI-megoldásaik bevezetése során, a stratégia kidolgozásától az elkészült alkalmazások megvalósításáig. Három fő pillérre van:
Az új mesterségesintelligencia-üzletág elindítása jelentős mérföldkő az EY Magyarország életében. A tanácsadó cég ezáltal tovább erősíti pozícióját az MI-tanácsadás és a technológiai szolgáltatások területén.
Az EY globálisan több mint egymilliárd dollárt fektetett be, hogy vezető szerepet töltsön be a mesterséges intelligencia terén mind az ügyféltámogatás, mind a technológiai képességek tekintetében.
„Különösen büszke vagyok arra, hogy olyan világszínvonalú szolgáltatást indítunk Budapesten, amely teljes körű MI-tanácsadást kínál a hazai cégeknek és az országhatárokon átnyúló projektekkel rendelkező multinacionális vállalatoknak is” – tette hozzá Vékási Tamás, az EY Magyarország vezérigazgatója.
Hazánkban a mesterséges intelligenciát már használja a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a Magyar Turisztikai Ügynökség, a helyi közszolgáltatási információs rendszer (IKIR), de bevetették a technológiát az Európa kulturális fővárosa programsorozat lebonyolítása során, és alkalmazzák a dél-dunántúli régió fejlesztésére irányuló modellprogramban is.
Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter az AI Summiton a további lehetséges alkalmazási területek között említette
az okosvárosprogramot, amelyben a polgárok mozgása, szokásai alapján digitális megoldásokkal „teszik okosabbá” a városok működését, a népegészségügyet és a járványkezelést, a környezeti fenntarthatóságot, valamint a gazdaságfejlesztést.
Azt azért érdemes megjegyezni, hogy a 2022-es digitális gazdaság és társadalom index alapján Magyarország az Európai Unió átlaga alatt helyezkedik el a digitális közszolgáltatások aránya, a digitális technológiák integráltsága, a humán tőke digitális felkészültsége, de még az internet-hozzáférés tekintetében is.
Digitális állampolgárság: a rendőrség ismertette, hogyan zajlik szeptembertől az igazoltatás
Minden 14. életévét betöltött, személyazonosító okmánnyal és a digitálisállampolgárság-alkalmazás működtetéséhez megfelelő operációs rendszerrel működő mobiltelefonnal rendelkező személy igénybe veheti a nemzeti digitálisirattárca-szolgáltatást. A rendőrség arról is tájékoztatta a Világgazdaságot, hogy a szolgáltatást igénybe vevő személyek igazoltatása – ha a rendőr rendelkezik úgynevezett Novamobil eszközzel – az applikáció által generált QR-kód beolvasásával történik. Azt is közölték, hogyan.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.