Nagy István agrárminiszter a 16. Biodiverzitás Csúcstalálkozón arra emlékeztetett, hogy két évvel ezelőtt fogadták el a Kunming–Montreal Globális Biológiai Sokféleség Keretrendszert, melynek végrehajtása most az elsődleges feladat. Magyarország az Európai Unió Tanácsának soros elnökeként arra törekszik, hogy egy világos értékelési rendszert fogadjanak el a stratégia végrehajtásának nyomon követésére. Továbbá azon kell közösen dolgozunk, hogy a céljaink eléréséhez szükséges források rendelkezésre álljanak.
Nagy István beszédében kitért arra is, hogy
Magyarország területének az egyötöde védett.
Beruházásaink révén pedig több mint 300 000 hektáron javítottuk az élőhely állapotát, ami ezeknek a védett területeknek körülbelül 15 százalékát teszi ki. Hazánk eredményesen fejlesztette a természetvédelmi kezelés infrastruktúráját, amire több mint 300 millió eurót költött. De itt még nem állunk meg, hiszen 2029-ig legalább 100 000 hektáron további természetvédelmi beruházásokat valósítunk majd meg.
Az összesen körülbelül 112 millió eurós támogatási keret több mint 70 százalékát közvetlenül a természet helyreállítására, valamint a természetvédelmi infrastruktúra fejlesztésére fogjuk fordítani.
A fennmaradó rész a természettudatosság erősítését, az oktatási és monitoring projektek megvalósítását, és a természetvédelmi információs rendszerek megújítását szolgálja majd – sorolta felszólalásában az agrártárca vezetője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.