Az elmúlt néhány esztendőben ugyanis láthatóan lelassult a piac bővülése, s bár a feltörekvő országokban még mindig gyorsan nő a kereslet, a legnagyobb nemzeti piacokon, a fejlett államokban már csak néhány százalékos a bővülés.
Ezzel párhuzamosan egyre inkább teret nyernek az utángyártott készítmények – elsősorban annak köszönhetően, hogy a fejlett országok kormányai a generikusok versenyének fokozásával próbálnak lefaragni a hatalmasra duzzadt egészségügyi kiadásokból. Ezek a tendenciák pedig stratégiájuk újragondolására és mielőbbi lépésre késztetik a világ legnagyobb – főleg innovatív – gyógyszergyártóit. Bár a szektorra már korábban is a fokozatos konszolidáció volt jellemző, szakértők úgy vélik, ez a folyamat a jövőben felgyorsulhat.
A piac ugyanis még most is rendkívül fragmentált: míg akadnak olyan iparágak, ahol három-négy szereplő a teljes forgalom akár 80-90 százalékát is ellenőrzi, a gyógyszerpiacon a tíz vezető gyártó együttes részesedése is mindössze 40 százalékos, a legnagyobb piaci részesedésű Pfizer pedig csak 6,7-et hasít ki magának a globális értékesítésből.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.