Dr. Pamela N. Kato, az Utrechti Orvosi Központ kutatója szerint a speciálisan kifejlesztett játék segíthet abban, hogy megértesse a betegekkel: a rendszeres kezelés életbevágóan fontos a rákbetegség esetén. A különleges módszerek bevetésére szükség van, mivel az orvos tapasztalatai szerint a felnőttek körében az elmúlt időszakban nem növekedett a túlélési ráta – írja az ITcafé.
A Re-Mission teszteléséhez 375 véletlenszerűen kiválasztott felnőtt rákos beteget kértek fel. A résztvevőket arra kérték: három hónapon keresztül legalább heti egy órán keresztül játszanak a programmal. A HopeLab által kifejlesztett non-profit szoftver sikert aratott: a felhasználók 33 százaléka több mint heti egy órát töltött játékkal, szemben a tesztelési vetélytárs Indiana Jones and the Emperor’s Tombbal, amelynél csak 22 százalék volt a heti egy óránál többet játszók aránya. Ráadásul a játék használói tíz százalékkal magasabb arányban szedték be az előírt gyógyszereket, mint azok, akik nem ismerték a szoftvert.
A Re-Missionben egy Roxxi nevű robottal küzdhetünk a rákos sejtek ellen a valóságban is használ kezelésekkel úgy, hogy a mellékhatásokat is figyelembe vesszük. A játékos gyógyulási esélye tovább növekszenek, ha megfelelő életmódot követ az orvosi kezelés mellett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.