A Csepeli Szabadkikötőt a Duna 15 legjelentősebb nemzetközi kikötője között tartják számon. Tudatos fejlesztése a térség meghatározó logisztikai központjává teheti. Ez nemcsak Csepel és Budapest, hanem országunk alapvető érdeke is – hangzott el Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes köszöntőjében.
Az éppen 80 évvel ezelőtt, 1928. október 20-án felavatott csepeli Magyar Királyi Budapesti Vámmentes Kikötő jogutódjánál a Nemzeti Fejlesztési Terv több mint 3 milliárd forintos támogatásával zajló logisztikai és környezetvédelmi szempontból is kiemelkedő jelentőségű beruházásnak köszönhetően a térség egyik legkorszerűbb folyami kikötőjével büszkélkedhet a magyar főváros. A 2007 augusztusában elkezdett és a közelmúltban befejezett fejlesztések elsősorban az intermodalitást szolgálták, vagyis a különböző szállítási módozatok összekapcsolását – ez kiemelt fejlesztési területe a 2007–2013-as Új Magyarország Fejlesztési Tervnek is.
Ennek megfelelően a sikeres pályázat részeként, mintegy 1,5 milliárd forintos támogatással úgynevezett RO-RO-kikötő épült, amely alkalmas a hajón érkező tehergépjárművek fogadására, annak érdekében, hogy e járművek közúton, vagy például vasúti kocsikon (RO-LA-szerelvényeken) folytathassák útjukat. A beruházás így jelentős mértékben hozzájárulhat Magyarország, Ausztria és Németország közútjainak tehermentesítéséhez és a környezetterhelés csökkentéséhez. A beruházáshoz kapcsolódó mintegy 1,5 milliárd forint uniós támogatással megvalósuló egyéb fejlesztések ugyancsak a csepeli szabadkikötő kapacitásnövelését szolgálták. Mindezek a beruházások egyidejűleg több hajó gyorsabb és színvonalasabb kikötői kiszolgálását és a közforgalmú kikötői szolgáltatások körének bővítését teszik lehetővé Csepelen.
Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes hangsúlyozta, hogy a Csepeli Szabadkikötőben megvalósuló projekt a hazánkon áthaladó nemzetközi áruszállítás logisztikai kiszolgálását, de a hazai termékek olcsóbb piacra jutását is jelentősen előre mozdítják. Budapest városvezetése nevében megköszönte, hogy a mostani beruházással a logisztikai és környezetvédelmi feltételeket egyidejűleg fejlesztették. A beruházás eredményeképpen az Unió által – környezetvédelmi és társadalmi munkamegosztás szempontjából – egyaránt preferált szállítási rendszerek a Csepeli Szabadkikötőben is alkalmazhatóak lesznek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.