A világ vezető árfolyamait követő MSCI World Index harmadik napja esik, ma 0,7 százalékkal csökkent. Nyugat Európában a január óta publikált összesített eredmények szerint a 469 társaság átlagos tavalyi eredménye 65 százalékkal csökkent –tette közzé a Bloomberg hírügynökség. Csütörtökön leginkább az EDF és a Diageo árfolyama zuhant – 7 százalékot meghaladó mértékben - Európában, míg a távol keleten a Mitsubishi részvényeinek ára csökkent 3,5 százalékkal. Az S&P 500-on jegyzett 349 vállalat, amely már jelentette a tavalyi utolsó negyedév eredményét átlagosan 36 százalékos csökkenésről számolt be, elsősorban a rossz eladási adatok miatt.
A pesszimista hangulatot erősíti, hogy Timothy Geithner, amerikai pénzügyminiszter további időt kért a bankmentő csomag részleteinek kidolgozására, valamint az ausztrál szenátus elutasította a kormány 42 milliárd ausztrál dolláros gazdaságélénkítő csomagját. Európában a Dow Jones Stoxx 600 mutató ma 1,2 százalékot csökkent, az egészségügyi papírok kivételével mind a 19 iparág esik. A nemzeti mutatók közül a DJ Euro 50 mínusz 1,31 százalékon állt délután. A londoni FTSE-100 mínusz 0,89 százalékon, a párizsi CAC-40 mínusz 1,12 százalékon, míg a frankfurti DAX index mínusz 1,58 százalékon mozgott. A bankpapírok közül a Fortis árfolyama esett a legnagyobbat (15 százalékot), de a Commerzbank is közel 5 százalékos esésben van.
Az MSCI Ázsia és Csendes Óceánia térségét követő mutatója 1,8 százalékot süllyedt. A legnagyobb feltörekvő országokat csoportosító BRIC-ből jelentősen csökken Oroszország, Kína és India mutatója is. A Bombay-i index mínusz 1,6 százalékon, a sanghaji összesített index mínusz 0,6 százalékon, míg az orosz Micex mínusz 0,2 százalékon állt. Az MSCI 23 feltörekvő gazdaságát követő mutatója ma 1,5 százalékot esett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.