A képviselő kilépésével végveszélybe került az MDF parlamenti frakciója, mivel a képviselők létszáma ismét a minimális 10 alá csökkent. Legutóbb még a botrányai miatt a Fideszből eltávolított Lengyel Zoltán "átigazolásával" megmenekült a rendszerváltó párt képviselőcsoportja, ezúttal azonban - úgy tűnik - semmi sem mentheti meg a megszűnéstől.
Jelenleg ugyan két független képviselő is átülhetne az MDF padsoraiba, ám erre sem a fideszből kilépett Tóth András, sem az önkormányzati miniszter Gyenesei István nem hajlandó - a jelenlegi hírek szerint.
Az MDF sokat veszít anyagilag azzal, hogy az Országgyűlésben megszűnik a frakciója.
A jelenlegi szabályok szerint a parlamenti frakciók foglalkoztatásra jogosultak, és működési keretet kapnak az Országgyűlés Hivatalától. Frakciónként 13 dolgozó bérét finanszírozza a hivatal, de a foglalkoztatottak száma nem lehet több a képviselőcsoport létszámánál, így az MDF-frakciónál 10 ember dolgozik az Országgyűlés finanszírozásában. Sajtóértesülések szerint, ők átlagosan bruttó 330 ezer forintot keresnek fejenként és átlagban.
A törvények szerint a parlamenti frakcióknak működési keret is jár. Az MDF - mint ellenzéki frakció - jelenleg 25 képviselő utáni alapdíjat, és mindegyik saját frakciótagja után az alapdíj 0,6 százalékát kapja. A képviselői alapdíj 231.900 forint, vagyis ez az összeg majdnem hétmillió forint.
A szabályok szerint független képviselőknél ugyanez az arány 0,75 százalék, vagyis ha - független képviselőkből álló csoportként - együtt maradna az MDF frakciója, miután a létszámuk 10 fő alá csökken, összesen nagyjából hét képviselőnyi alapdíjat kapnának egy hónapban a működésre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.