A BUX 11.30 órakor 15.343,31 ponton állt, ami a pénteki záró értékéhez képest 292,68 pontos, 1,87 százalékos csökkenés, a hétfői nyitásnál 92,02 ponttal alacsonyabb. A részvénypiac forgalma délelőtt 8,3 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző záráshoz képest.
A Mol árfolyama 345 forinttal, 2,62 százalékkal 12.805 forintra csökkent.
Az OTP részvények ára 100 forinttal, 2,76 százalékkal 3.520 forintra esett.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,16 százalékkal 609 forintra gyengült.
A Richter papírok árfolyama 400 forinttal, 1,29 százalékkal 30.700 forintra csökkent.
A magyar pártok a várt eredményt érték el az európai parlamenti választáson, és bár a Jobbik erős teljesítménye "valamelyest aggasztó", a legvalószínűbb forgatókönyv az, hogy a Bajnai-kormány a helyén marad, mondták hétfőn az MTI-nek londoni feltörekvő piaci elemzők, akik szerint nem született jelentős piaci eladási nyomást indokló meglepetés.
Juliet Sampson, az HSBC bankcsoport londoni befektetési részlegének felzárkózó piaci közgazdásza azt jósolta, hogy a választás kimenetelének piaci hatása kevéssé lesz érezhető, mert egyrészt semmilyen "túl váratlan" eleme nincs az eredménynek, másrészt a magyar gazdaság szempontjából az EP-választás "egyébként sem jelent túl sokat".
Arra a kérdésre, hogy nem alakulhat-e ki nagyobb eladási nyomás a magyar és a térségi piacokon, Sampson azt mondta: hirtelen eladási hullámokat általában bizonytalanságot keltő, előre nem látott események okoznak, a magyarországi választási eredmény azonban nem tekinthető előre nem látottnak, és túl nagy bizonytalanságot sem teremtett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.