Az eljáráshoz a professzor a funkcionális MRI segítségével készített felvételeket használta fel. Ez a technológia megmutatja, az agy mely területe aktív éppen és ez az aktivitás mennyire erős.
Lloyd olyan szoftvert készítette, amely minden agyterülethez egy hangot rendel, amelynek erőssége az agyi aktivitásénak megfelelő. Így a felvételek hangsorokká, egyfajta zenévé alakíthatóak – írja a NewScientist.
Amikor a tudós a saját agyáról készített felvételeket alakította zenévé, megállapította, hogy a hangok alapján kimutatható, mikor pihen az agy és mikor dolgozik. Ezután demenciában és skizofréniában szenvedő betegek agytevékenységét vette össze egészséges emberekéivel.
A zenévé változtatott MRI felvételekről könnyen észrevehető, hogy a rendellenességgel élő emberek agya sokkal hektikusabban vált a nyugodt és az aktív periódusok között, mint az egészséges emberekéi.
A University of New Mexico szakértője szerint ugyan a skizofrén betegek agyáról készült MRI-k eredeti formájukban is mutatják az eltéréseket, a zenei "feldolgozás" a képeken nem látható variációkat, "háttérzajokat" is kiemel. Szintén hasznosnak tartja a zenés módszert a montreali McGill University oktatója, aki szerint a hangok olyan mintákra terelhetik az orvosok figyelmét, amelyeket a vizuális megjelenítéskor nem feltétlenül vesznek észre.
A zenévé alakított MRI felvételeket megnézheti és hallgathatja itt
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.