Évente mintegy félezer magyarországi háztartás szén-dioxid-kibocsátását takarítja meg működése során a Pannon hivatalosan tegnap átadott új törökbálinti irodaháza – hangzott el a megnyitón, amelyen a norvég hercegi pár is részt vett.
Az épület Magyarország legzöldebb irodai létesítményeinek az egyike: itt működik az ország egyik legnagyobb teljesítményű hőszivattyúja, napkollektorokkal állítják elő a meleg vizet, az épület irányítási rendszere automatizált. Az objektum a nyolchektáros területnek mindössze 7,55 százalékát foglalja el a megengedett 30 százalék helyett. Az ingatlanberuházás költségét a társaság nem kívánja nyilvánosságra hozni.
Az új irodaházzal új munkakultúrát is teremtettek az 1500 fős magyarországi mobilszolgáltatónál. Az interaktív épületben nincsenek önálló, zárt irodák, hanem nagyobb munkaegységek, amelyeken belül az alkalmazottak változtathatják a helyüket. Túlnyomó többségük laptopokkal dolgozik, mobilinternet-hozzáféréssel és biztonságos belső hálózati eléréssel kiegészítve.
Okos telefonjukon a központi szerverről frissül automatikusan a levelezésük, a naptárjuk és a telefonkönyvük.
A Pannon Házban több mint 50 tárgyaló van, mindegyik kivetítési lehetőséggel felszerelve. A tárgyalók teljes befogadóképessége 400 fő, ez azt jelenti, hogy a Pannon munkatársainak közel egyharmada vehet részt egy időben megbeszélésen vagy konferencián.
Az új munkamódszer meghatározó eleme az otthoni munkavégzés lehetősége is, arra a filozófiára építve, hogy a munkatársak teljesítményét nem az irodában eltöltött idő, hanem a határidőre elvégzett jó minőségű munka határozza meg. Az új munkamódszert a Pannon anyavállalata, a norvég Telenor már több éve alkalmazza fornebui központjában. VG
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.