Az Európai Bizottság alapvetően energiatakarékossági szempontok alapján döntött az izzók lecsréléséről. Az EB álláspontja szerint a váltás mérlege egyértelmű: mivel a kompakt fénycsövek akár 10-15 ezer órán keresztül is működőképesek maradnak (míg egy hagyományos izzó legfeljebb 1500 órát bír), és azonos fényteljesítmény mellett alig ötödannyi enrgiát fogyasztanak, az alacsonyabb villanyszámlában a féncső teljes élettartama alatt akár tízszeresen is megtérül az átállás költsége - írja a Népszabadág.
A fenti számítás azonban nem veszi figyelembe, hogy a kompakt fénycsövek gyártása, illetve használat utáni újrahasznosítása során nagyságrendekkel több veszélyes hulladék keletkezik, mint a hagyományos izzók esetében.
A német Épületbiológiai Szövetség most egy másik káros mellékhatásra figyelmeztet: a testület szerint a fénycsöveknek a magas higanytartalom mellett az is a hátrányuk, hogy a működésük erős elektromágneses sugárzással jár. A sugárzás mértéke elérheti a számítógépeknél engedélyezett érték negyvenszeresét is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.