Most a kiadók és a szerzők európai szervezetei amiatt aggódnak, hogy a rendszerben sok lesz a nem azonosítható európai szerző, az azonosításhoz ugyanis regisztrálni kell a Google rendszerében, amit sokan nem fognak megtenni. A problémával Brüsszel is foglalkozik. A magyar könyvszakma ambivalens érzéseket táplál az amerikai cég módszereivel kapcsolatban.
Vannak, akik károsnak tekintik, ám olyanok is vannak, akik már fel is vették a kapcsolatot a társasággal. A kiadók nem a digitalizáció ellen érvelnek, csupán attól tartanak, hogy hozzájárulás nélkül kerülnek a világhálóra a kiadványok. A magyar könyvkiadók az elektronikus, jogilag védett könyvek elterjedésével kapcsolatban is szkeptikusak: a magyar nyelvű könyvek olyan kis számban lesznek hozzáférhetők, hogy azok nem generálnak számottevő keresletet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.