De nem sok dicsekedni valónk van Ausztriához, vagy Szlovákiához viszonyítva sem. Mi 40 százalékkal több energiával fűtjük a lakásokat, és végső soron az utcát, mint a szlovákok, és 60 százalékkal több meleg távozik a falainkon keresztül, mint Németországban hívta fel a figyelmet Kruchina Sándor, az Austrotherm Kft. szakértője.
„Annak ellenére, hogy európai szinten van előrelépés, az EU szemlátomást nem tudta azt a megtakarítást elérni, amit kitűzött maga elé. Ennek az lesz a következménye, hogy az épületek energiafogyasztásának csökkentését közösségi szinten fogják szabályozni és központilag meghatározott értékeket kell majd minden országnak betartani. Ezek pedig sokkal szigorúbbak lesznek, mint a mostani hazai előírások.
Az Európai Unió tervei szerint például 2019-től csak zéró széndioxid kibocsátású házakat lehet engedélyeztetni. Ezek olyan épületek, amelyek nem használnak fosszilis energiát.
Jó lenne, ha nem sokkszerűen érne minket ez a változás, hanem a követelmények szigorításával haladnánk a kitűzött cél, a mind tisztább környezet felé. Ezért a legfontosabb előírásokat már idén, vagy 2011-ben módosítani kellene. A cég szerint érdemes a német, osztrák vagy szlovák határértékeket kitűznünk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.