Ha csak néhány elemet akarunk kiemelni a várakozásaiból, akkor sem lehetünk nyugodtak, hisz a szakember a következő 5-10 évben 10-20 százalék közötti 10 éves amerikai állampapír hozammal kalkulál (jelenleg 3,6 százaléknál jár), melyet az inflációs hatásokkal, a túlkínálattal és a túlértékeltséggel magyaráz.
A jelenséget ugyanakkor az is táplálja majd, hogy az USA nem fogja tudni megfelelőképpen kezelni költségvetési deficitjét, így még inkább a pénznyomdát fogja a kormányzat segítségül hívni, mely persze a befektetőket fogja elriasztani, hisz ebben az esetben a kockázatokat az állampapírok megvásárlói között teríti szét, mivel olyan valutában törleszt, ami folyamatosan veszít értékéből.
Mindenesetre az adósság után fizetendő kamatteher ennek következtében akár az adóbevételek 35- 50 százalék-ára is rúghat majd ebben az évtizedben, ami könnyen megfojthatja az amerikai gazdaságot, nem is beszélve a túlburjánzó infláció káros hatásairól.
Éppen ezért Faber azt ajánlja a befektetőknek, hogy a következő 10 évben messze kerüljék el a kötvényeket és a készpénzben tartott megtakarításokat, sokkal inkább figyeljenek a részvényekre, bár tartsák azt észben, hogy a problémák pénznyomtatással való kezelése akkor is gazdasági összeomláshoz fog vezetni.
Ebben a káoszban a pénzügyi szektor újfent nyertes lehet, hisz a Goldman Sachshoz hasonló nagy befektetési házaknak meg van a képességük arra, hogy gyorsan reagáljanak és allokáljanak át pénzt más eszközkategóriákba, meglovagolva a nagy volatilitást. Marc Faber szerint rövid távon jó befektetés lehet olajipari és bányászati cégek részvényeibe fektetni, illetve a nyersanyag piacon célpontokat keresni (főleg arany).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.