A Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) kezdeményezésére fogott össze az angliai Essex Business School, a németországi University of Wismar, valamint a franciaországi ESCEM és Université Paris Ouest – Défense, hogy közös kis- és középvállalkozói mesterképzést hozzanak létre. A Virtuális Kampusz online vállalkozásmenedzsment-képzés során a hallgatók ismereteket szereznek a projektben résztvevő nemzetek eltérő vállalkozói kultúrájáról, piaci jellegzetességeikről, így felkészülhetnek arra, hogy határokon átnyúló kis- és középvállalkozásokat hozzanak létre és működtessenek sikeresen.
A négynyelvű, online tananyag moduljai beépülnek az egyes intézmények képzéseibe, a projekt középtávú célja pedig, hogy a képzést elvégző hallgatók a partnerintézmények közös, egymás által is elismert diplomáját vehessék majd kézbe. A projektet lezáró konferenciát ma rendezték meg a BGF-en.
A Virtuális Kampusz létrehozását többszintű igényfelmérések előzték meg, amelyek megmutatták, hogy a különböző társadalmi csoportoknak nagy szükségük van nemcsak elméleti tudásra, hanem gyakorlati ismeretre is. A kutatások eredményei mentén állította össze a négy felsőoktatási intézmény azt a tananyagot, amely a mindennapi üzleti-gazdasági életben is hasznos vállalkozói ismereteket biztosít a hallgatóknak. A tananyagok naprakész jellegét a helyi vállalkozói képviseletekkel történő együttműködés biztosította. A Magyar Gyáriparosok Országos Szövetségével és a németországi BVMW-vel kiegészült konzorcium célja, hogy segítsék a vállalkozói mobilitás fejlesztését, és hogy támogassák az Európai Bizottságot az európai vállalkozói térség erősítésében és homogenizálásában.
„A »Virtuális Kampusz« jól illeszkedik a Budapesti Gazdasági Főiskola gyakorlatorientált, a munkaerőpiacon jól hasznosítható tudást kínáló oktatási struktúrájába. Külföldi partnereinkkel olyan oktatási metódust és tananyagot dolgoztunk ki, amelynek segítségével a hallgatók számára a vállalkozások mindennapjaiban használható, fejlődésükhöz ma már elengedhetetlen nemzetközi ismereteket biztosítunk. A »Virtuális Kampusz« ezen kívül újabb lehetőséget nyújt arra, hogy hallgatóink, és a program iránt érdeklődők mesterszintű fokozatot szerezzenek a BGF-en” – fogalmazott Sándorné Dr. Kriszt Éva, a Budapesti Gazdasági Főiskola rektora.
A projekt haszonélvezői lehetnek mind a vállalkozások iránt érdeklődő hallgatók, mind azok a vállalkozások, akik igénylik a továbbfejlődést, a mesterszintű képzést, de hasznos tapasztalatokat szerezhetnek általa a felsőoktatási intézmények, a vállalkozói szövetségek is. A konzorcium jövőbeli tervei közé tartozik többek között, hogy a felsőoktatási szakképzésben is hasznosítsák a Virtuális Kampusz kínálta előnyöket, valamint egy doktori képzést is szeretnének megvalósítani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.