A brit kormány vésztervet készít a BP esetleges összeomlásának elkerülésére. Egyre nagyobbak az aggodalmak, hogy a BP a feldarabolás sorsára jut. A cég tőkeértéke április óta kevesebb, mint felére esett vissza a londoni tőzsdén, míg kötelezettségei elérik a 70 milliárd dollárt. Az olajcéget meg tudják menteni költségvetési tőkejuttatással, amire nagy szükség lehet, ugyanis a cég több mint 10 ezer embert foglalkoztat Nagy-Britanniában, és tavaly 5,8 milliárd adót fizetett be a brit kincstárnak. Az olajtársaság megmentése úgy valósulna meg, mint ahogy a hitelválság kirobbanása után több bankot is megmentettek.
A BP azonban visszautasítja a feltételezést, hogy költségvetési forrásból kell megmenteni a vállalatot. A szóvivő igyekszik megnyugtatni a piacot, bár elismeri, hogy „komoly változások lesznek a társaság és az olajipar egészének működési módjában.”
Korábban elterjedt a hír, hogy a cég részvények kibocsájtásával kívánja fedezni a katasztrófa költségeit, de az olajtársaság a héten közölte, hogy új részvények kibocsájtása nélkül is képesek megoldani a problémát, és arra bíztatják a befektetőket, hogy inkább a piacon lévő részvényeket vásárolják.
A cég helyzetét rontja, hogy három nagy hitelminősítő (S&P, Moody’s, Fitch) is rontotta az adósbesorolását az olajkatasztrófa óta. A Londoni Értéktőzsde (LSE) fő árfolyamindexét, a FTSE-100-ast alkotó cégek által a brit nyugdíjalapoknak fizetett minden hét fontból egy font a BP-től ered. - Ezért érthető a kormány aggodalma.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.