A bóvli kategóriájú kötvények alatt azon instrumentumokat értjük, amelyek hitelminősítése nem éri el a befektetési kategóriát, vagyis az eredetileg a kötvény kibocsátójának átadott összeg visszafizetését nagyon komoly bizonytalanság övezi. A mostani, átlagosan 100 százalékos érték legutóbb 2007 júniusában jellemezte a bóvli kategóriát, ez a Lehman Brothers két évvel ezelőtti csődjét követően 55 százalékig esett 2008 végére - írja a Cashline.
A buli hangulatot jól jelzi, hogy a Ford 2031-ben lejáró kötvényeinek árfolyama a névérték 100 százaléka fölé került, amelyre öt éve nem akadt példa. Két éve még 12 százalék körül mozgott a jegyzés, mivel sokan a cég csődjével kalkuláltak (a kötvények esetében az árfolyam és a kötvény hozama egymással ellentétesen mozognak), de hasonló tendenciák mutatkoznak más vállalatok esetében is.
Már-már kellemetlenül érezzük magunkat, hogy ismét egy tőzsdei piramisjátékra kell gondolnunk, de vélhetően ezt a történetet is a korlátlan likviditás vezérli, főként, mivel az amerikai államkötvények már hangyányi hozamokat biztosítanak, így folyamatos az érdeklődés a magasabb megtérülést biztosító befektetések iránt. Sejthető, hogy a rendkívül nagy kockázatot hordozó befektetési hozamprémiuma vissza fog korrigálni a mostani irreális szintekről, de ez sem egy néhány napos folyamat lesz.
Kellemes gyorsjelentésekkel szolgáltak az amerikai technológiai cégek tegnap. Az Oracle a vártnál kedvezőbb árbevételi és egy részvényre eső profitadatot (EPS: 42 vs. 37 centre rugó konszenzus) tett közzé, amelyet főként az új ügyfelek szoftvervásárlásai segítettek, de a friss hardverdivízió is csinos eredményeket produkált az időszakban. Erre válaszul a zárás utáni elektronikus kereskedésben majdnem 5 százalékkal ugrott meg a részvényárfolyam.
Hasonlóan jól szerepeltek a Research in Motion (RŐMM) részvényei is ebben az időszakban, bár a papír jegyzése 10 százalékos pluszban is járt a gyorsjelentés megjelenését követően, innen azonban némi lemorzsolódás indult meg az árfolyamban.
A társaság egyébként a vártnál jobb számokat tett közzé a lezárult periódusra vonatkozóan, a folyó negyedévre pedig jóval a konszenzus feletti árbevételt és nettó eredményt prognosztizált. Vélhetően azonban nem tetszett a befektetőknek, hogy az amúgy is kiélezett versenyben (Apple, Google) a társaság csökkentené szeretné a transzparenciát a közeljövőben, így nem tennék közzé az új szerződők számát és értékesített készülékek átlagárát.
Mégsem adja el a Surgutneftegas a 21,2 százalékos MOL-pakettet? Tegnap a magyar kormány részéről jelezték, hogy nem vásárolják meg a részvénycsomagot, amely profitrealizálást hozott a kereskedésben (hogy ez mennyire lesz tartós, az egyelőre még kérdéses). Sajtó- és piaci értesülések szerint Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató távozhat a társaság éléről, helyét Kocsis István veheti át, aki jelenleg a BKV vezérigazgatója, de korábban már láthattuk őt az MVM élén is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.