A vörösiszapban lévő lúg a bőrre kerülve lassan szívódik be, lassan okoz sérülést a bőrön. Tüdőkárosodást akkor okozhat, ha valaki belélegzi. Esős idő lévén most a sár fröcskölése okozhat hasonló gondot - tájékoztatott Faludi Gábor, az Országos Tisztiorvosi Hivatal gyorsreagáló főosztályának vezetője.
Jelentkezzen Ön is a Világgazdaság Egészségügyi konferenciájára: Merre tart az egészségügy? – Stratégia, szerkezetváltás, működésfejlesztés Az előadók között találkozhat Réthelyi Miklóssal, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium miniszterével, Szócska Miklóssal az egészségügyi ágazatot irányító államtitkárral és Horváth Endrével, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkárával. Időpont: 2010. november. 4.
A tisztiorvosok egyelőre nem írják elő a maszk viselését. Ám azt javasolják, hogy a területen tartózkodók, mentésben dolgozók gumicsizmát, gumikötényt, hosszú és jól záró gumikesztyűt, szemüveget viseljenek, hogy az iszap ne kerüljön a bőrfelületre. A munka végeztével azonnal ruhát kell cserélni, bő, de nem fröcskölő vízzel alaposan le kell mosni a gumiruhákat. Faludi Gábor arra is figyelmeztet, hogy a települések kertjeiből ne szedjenek és fogyasszanak zöldséget és gyümölcsöt, mert azokat valószínűleg nem lehet tisztára mosni. Megtudtuk azt is, hogy a vörösiszap nehéz fémeket is tartalmaz, amelyek egy része toxikus, ami később fejtheti ki a hatását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.