Az ügylet értékét egyelőre pontosan nem ismerni. Az opciós árat jövőbeli bevételi, nyereségességi, eladósodottsági mutatókhoz, valamint a cég készpénzállományához kötötték, ezért ennél többet csak az opció sikeres lehívása után tudhatunk meg – tájékoztatott Jászai Gellért.
Jászai tervei szerint középtávon nemzetgazdasági szempontból is jelentős, a magyar vendégéjszakák 15-20 százalékát magáénak tudó turisztikai vállalatot építene fel.
A Balaton Fejlesztési Programban az elmúlt három évben ugyan alig történt érdemi lépés, ám ezt Jászai a válsággal magyarázza. A forráshiányos időszakot előkészítésre fordították az SCD-nél bármelyik fontosabb balatoni projekt szinte azonnal indulhat, amint a finanszírozási és a piaci feltételek kedvezővé válnak. Jászai reményei szerint 2011-ben reálisan két-három beruházás is startolhat, de hogy melyik, annak megjelölésére nem vállalkozott.
A felek tájékoztatása szerint a könyvekben 9,5 milliárd forintos értékben jelenik meg a Hunguesthez kapcsolódó, pénzmozgással nem járó első részvénycsere. Az ügylet második fázisának lezárultával Leisztinger Tamás teljesen kiszállna a HH-ból, így összességében 30-40 milliárd forintot tehetne zsebre, írja a Figyelő. Az üzletember tervei szerint ebből a bevételből egyebek közt magyar agrárbefektetéseit szeretné növelni.
Arra a kérdésre, hogy Jászai Gellért hogyan kívánja előteremteni az opciós szerződésben szeptember végéig esedékes, több tízmilliárdos vételár fedezetét egyelőre nem kapott választ a Figyelő. Jászai azt is el tudná képzelni, hogy az állam szerepet vállal a társaság tervezett fejlesztéseiben, vagy a cég esetleges terjeszkedésében. Mint mondja, régiós turisztikai óriáscég lehet a vállalkozás, amelyet kedvező piaci hangulat esetén két éven belül tőzsdére vinnének.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.