A görög hitelminősítés „B1”-es, azonos minősítésen áll, mint Bolívia. A Moody’s 3 fokozattal, „Ba1”-ről rontotta a görögök hitelbesorolását.
A Moody’s azzal indokolta a döntését, hogy a konszolidációs programnak „végrehajtási kockázata van”, és az adóbevételek elmaradásától tart a hitelminősítő.
A görög Pénzügyminisztérium szerint a Moody’s nem fordít elég figyelmet arra, hogy az ország 6 százalékponttal csökkentette a költségvetési hiányt a GDP százalékában a múlt évben.
A görög pénzügyminisztérium élesen bírálta a Moody’s hitelminősítőt: miután elmulasztották a csődkockázatok árazását a hitelminősítők, mely a globális gazdasági válsághoz vezetett 2008-ban, a hitelminősítők most versenyeznek egymással, hogy elsőként jelezzék a kockázatokat, mely egy következő válsághoz vezet.
A görög 10 éves kötvényhozamok 12 százalék felett állnak, vagyis a piac Görögország csődjét árazza továbbra is. A görögöket a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió (EU) mentette meg 2010 tavaszán, amikor az ország a bizalomvesztés hatására fizetőképtelenné vált. Görögország meghamisította a költségvetési számokat, és ezért a befektetők keményen megbüntették.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.