Viviane Reding szerint érthető, hogy a személyes adatok kiszivárogtatása a Sony PlayStation Network rendszerből és az arról szóló jelentések, amelyek szerint az Apple iPhone-okon adatokat gyűjtenek és tárolnak a fogyasztók helyéről, gyengítették a technológiába vetett bizalmat.
"A bizalmat helyre kell állítani, és a döntéshozóknak meg kell hozniuk a vonatkozó technikai és szervezeti intézkedéseket annak érdekében, hogy szavatolják az adatok elvesztésével vagy a jogosulatlan hozzáféréssel szembeni védelmet"- szögezte le Reding a Bloomberg jelentése szerint. A biztos elsősorban azt kifogásolta, hogy a Sony egy egész hétig halogatta az összesen csaknem 100 millió felhasználót érintő hackelés bejelentését. A biztos emlékeztetett arra, hogy az uniós szabályok minden, a közösség területén működő cégre érvényesek. Reding az Apple-nek is üzent, mondván: egy 200 millió uniós felhasználóval rendelkező szociális hálót működtető cégnek akkor is jogkövetőnek kell lennie, ha székhelye az Egyesült Államokban található.
Eközben az uniós adatvédelmi biztosok egy csoportja eljárás indítását fontolgatja a Sony, illetve az EU ügyében.
Mint arról beszámoltunk , a Sony PlayStation hálózatából összesen mintegy 103 millió felhasználó adatait lopták el minden idők legnagyobb hacker akciója során. A japán vállalat előbb egy 78, majd egy 25 milliós felhasználói kört érintő akcióról számolt be, és átmenetileg lezárta a PlayStation hálózatát. Ezzel párhuzamosan informatikai szakértők egy csoportja felfedezte, hogy az Apple iPhone legfrissebb operációs rendszere külön mappában tárolja a tulajdonos földrajzi helyzetére vonatkozó adatokat, amelyeket készülékváltás esetén át is migrál az új eszközökre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.