Az egyelőre csak a tárca szakapparátusához köthető anyag olyan – a munkavállalókat hátrányosan érintő – elemeket tartalmaz, amely fideszes politikusokat óvatos, kereszténydemokratákat hangsúlyosabb elhatárolódásra kényszerített. Kifejezték ellenérzéseiket a szakszervezeti tömörülések is, amelyek közül egyesek konstruktívabb kritikákat fogalmaznak meg, mások kerek perec elutasítják a szöveget. A munkaadók ezzel szemben jobbára üdvözlik a rugalmasságot és versenyképességet hangsúlyozó szöveget, mondván: a régi munkajog elavult, itt az idő változtatni.
Érdekellentéteik ellenére azonban a szakszervezetek és a munkaadók megegyeznek abban, hogy háromoldalú egyeztetés szükséges. A szociális konzultációt az érdekegyeztetés kiindulópontjának tekintő kormánypárt azonban – bár ezt konkrétan nem utasította el – a jelek szerint megelégszik partnereinek írásos véleményével és egy jobbára protokolláris találkozóval, ahol a nemzetgazdasági tárca egy felhatalmazás nélküli képviselője hallgatta meg a felek sajtóból már jól ismert álláspontját. Az új szöveg pedig – ha majd elkészül – mehet is a kormány elé.
Közismert, hogy a nemrégiben megszűnt Országos Érdekegyeztető Tanács megítéléséről erősen megoszlottak a vélemények. A helyette felállítani kívánt Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács azonban még nem jött létre, így a valódi vitának egyelőre nincsenek meg a keretei. Az írásos vélemények befogadása jó kezdet, de az elkövetkezendő évtizedek munkajogi viszonyait alapvetően meghatározó törvényről elengedhetetlen lenne egy őszinte, konkrétumokról szóló, háromoldalú egyeztetést folytatni. Már csak politikai okokból is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.