Lusseau és kollégái delfineket, emberszabású majmokat és más, csapatban élő állatokat tanulmányoztak, hogy megtudják: mi mozgatja a közösségi tevékenységet? A tapasztalatok szerint a csoportba verődő állatok interakciói az egyének érdekét szolgálják. Az állatok gyakran folytatnak csoportos kommunikációt arról, hol található élelem vagy hogyan kerülhet el egy ragadozó. Lusseau szerint ez a viselkedés sokban emlékeztet arra, ahogyan az emberek megszerveznek egy partyt a Facebookon vagy éppen arról írnak, éppen mit csinálnak most - írja a Mashable.
A delfincsapatok tagjai nem csak az egyéni érdekeiket tartják szem előtt, hanem azt is, hogy csoportként mi a cél, a vezetők pedig esetről esetre változhatnak aszerint, hogy melyik egyed ismeri legjobban a kontextust – csakúgy, mint ahogy a közösségi portálokon megszerveződő események vezetői előlépnek.
Ráadásul az állatok is közös ismerősökön keresztül kapcsolódnak egymáshoz és – furcsamód – rájuk is érvényes a hatszintes kapcsolódási törvény. A Stanley Milgram által a hatvanas években publikált kutatási eredmény szerint minden egyes ember eljuthat bárkihez hat kapcsolati lépcső segítségével. Egyébként érdekesség, hogy ezt a törvényt a Facebook kissé módosítja, ugyanis a portál felhasználóinak 99,6 százaléka öt lépcsőben kapcsolódik a többiekhez, vagyis az oldal segítségével tényleg "kisebb lett a világ".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.